26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tym z SANEPIDU też sypnęli złotówkami

2 min read

PiS goni w piętkę, społeczne nastroje radykalizują się , teraz od strony finansowej i trudno się dziwić, skoro imć Morawiecki, obecny pan Premier / kłamczuszek, chwali się na lewo i prawo, że ma nadwyżki w budżecie…, a może tylko na papierze? Dla odmiany pokrzyczeli „ci z SANEPIDU”, którym już dawno nakazano być ślepymi w swoich kontrolach na tyle, że nie dostrzegają pewnych oczywistości, bo parafrazując Wieszcza w Reducie Ordona: im nie karać nie kazano.

Blisko trzystu pracowników ze stacji sanitarno-epidemiologicznych w województwie kujawsko-pomorskim otrzyma oczekiwane podwyżki i wyrównanie pensji. Taką informację przekazał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego Leszek Walczak po spotkaniu ze związkowcami.

Uważam, że każdą możliwość jaką daje prawo, należy interpretować na korzyść pracownika. Dlatego tym bardziej cieszę się, że dziś przekazujemy Państwu dobrą informację: pracownicy stacji epidemiologiczno-sanitarnych (osoby, które ukończyły studia podyplomowe) otrzymają wyrównanie pensji – mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Jednocześnie wojewoda podziękował za konstruktywną współpracę i dialog ze związkami zawodowymi.

Do wypracowanego porozumienia odniósł się przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego Leszek Walczak.

Podczas ostatniego posiedzenia prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego wnioskowaliśmy o zwołanie w trybie pilnym rady, aby zakończyć spór. Cieszę się, że skuteczność Pana wojewody doprowadziła do tego, że to się udało wcześniej. Tym samym nie rozpoczynamy czynnej akcji protestacyjnej. Pokazujemy, że można rozmawiać i ten dialog, który jest na poziomie wojewódzkim i krajowym jest niezwykle ważny. Bardzo istotne jest też to, że zgodnie z ustaleniami z Panem premierem i Panią minister Elżbietą Rafalską od stycznia 2019 r. zaplanowano znaczne podwyżki wynagrodzeń dla całej sfery budżetowej – mówił Leszek Walczak.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook