Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bysławiu pobili rekord w „Czytaniu na przerwie’’

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bysławiu,  pierwszy raz wzięli udział w akcji pobijania rekordu „Czytania na przerwie’’.

W wydarzeniu- 10 maja, wzięło udział 320 uczniów oraz zaangażowani wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły. Przygotowaliśmy plakaty informacyjne o akcji, plakaty reklamujące książki, które polecali uczniowie oraz zakładki do książek. Wytypowano,, Strefy czytania’’.

Nowa szkoła ma takich miejsc dużo.

Były to:

  • sala sportowa,
  • salka do gimnastyki korekcyjnej,
  • sala multimedialna,
  • świetlica,
  • czytelnia,
  • biblioteka,
  • przyszkolne tereny zieleni oraz klasyka ,,schody’’.

Uczniowie klasy IV czytali koło swojego patrona Janusza Korczaka, a uczniowie z Gimnazjum koło patrona im. ks. Piotra Sosnowskiego. Tradycyjnie…, dobrym miejsce do czytania były schody. Każdy przyniósł swoją książkę i na przerwie po pierwszej lekcji, czytał z klasą w swojej, Strefie czytania’’.

Uczniowie klas młodszych byli bardzo zaangażowani. Już dzień wcześniej przynieśli książki, które planowali przeczytać. To było duże przedsięwzięcie. Nigdy wcześniej nie czytano podczas przerw, ale się udało.


(red.)

spbyslaw.pl

admin

Next Post

Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa

wt Maj 28 , 2019
Podczas wczorajszego (27 maja) posiedzenia sejmik zatwierdził sprawozdanie z wykonania budżetu województwa za ubiegły rok oraz udzielił wotum zaufania i absolutorium zarządowi województwa. Marszałek Piotr Całbecki przedstawił raport o stanie województwa – przygotowany po raz pierwszy dokument wprowadzony ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o samorządzie województwa.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook