30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Udostępniamy nagranie. Tucholska obwodnica w odległej przyszłości, liczyć możemy na remonty dróg wojewódzkich, ale nie od razu!

2 min read

Po piątkowej wizycie Marszałka Województwa Kujawsko  – Pomorskiego w Tucholi, rzekomo usatysfakcjonowani są włodarze powiatu. Lokalne media nie mogą tym faktom ani zaprzeczyć, ani przytaknąć, z sali obrad wyprosił nas w-ce przewodniczący sejmiku. Czy miał do tego prawo? W naszej ocenie – nie.

Sytuacja jest zwyczajnym skandalem, ponieważ samorządowiec przywdział na tę chwilę maskę włodarza powiatu. Jakim prawem? Jedynym, choć bardzo miałkim wyjaśnieniem jest to, że określa siebie mianem „organizatora” wizyty marszałka. Fakt wywołuje zdziwienie, ponieważ tę rolę powinien wziąć na siebie Starosta Tucholski. Można wysnuć daleko idący wniosek, że w grę weszły inne, trudne do zweryfikowania kwestie, które dla odmiany chyba… zamurowano przed wścibskimi dziennikarzami.

Do dzisiaj nie wiemy jak przebiegało i czego w szczegółach dotyczyło spotkanie, za zamkniętymi dla mediów drzwiami. Podczas konferencji prasowej, media usłyszały tylko to, co chcieli im przekazać: rzekomy / faktyczny organizator spotkania, marszałek, zepchnięty do głębokiej defensywy starosta, który stał się zaledwie komentatorem spotkania z mediami oraz urzędnik marszałka, który podał kilka liczb. Mediom udało się zadać zaledwie dwa pytania, tym samym mieszkańcy miasta i powiatu nie mają prawie żadnej wiedzy o ciągu spraw, które zostały „załatwione” bez ich udziału. Sytuacja może zostać uznana za skrajną, stoi w całkowitej sprzeczności z zasadami demokracji. Warto ten fakt zapamiętać, skoro takie zdarzenie miało miejsce raz, może się powtórzyć w przyszłości. To kwestia zaufania społecznego wobec władz województwa i powiatu. Właśnie zostało ono wystawione na próbę lub wręcz pogrzebane. Mieszkańcy mają prawo czuć się zlekceważeni i pominięci. Mają pełne prawo wyciągnąć z tego faktu wnioski na przyszłość.

Interesującym jest również fakt, że kiedyś prężnie działające w sprawie dróg, stowarzyszenie „S.O.S dla Tucholi”, dzisiaj na wzór kamfory… w y p a r o w a ł o! Przestało być ludowym trybunem w sprawie DW i obwodnicy „widmo”?

Poznajmy pełny zapis konferencji, która w kilku kwestiach istotnych dla mieszkańców Tucholi i powiatu, nie pozostawia złudzeń.

___________________

(mrf.)

Fot. rebelianci.org

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook