24 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

2 min read

W sobotę (13.10.2018r.) na trasie Glinki-Sucha doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Według wstępnych ustaleń policjantów, „amator jazdy na podwójnym gazie” chcąc ominąć auto stojące na poboczu uderzył w jego tył. Poszkodowany, zauważył, że mężczyzna znajduje się pod wyraźnym działaniem alkoholu i postanowił mu uniemożliwić dalszą jazdę. Jak się później okazało sprawca tego zdarzenia miał ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło po godz. 18.00. Policjanci z posterunku w Cekcynie otrzymali zgłoszenie, że nietrzeźwy kierowca spowodował zdarzenie drogowe na trasie Glinki-Sucha i został ujęty przez poszkodowanego.  Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie  ustalili, że kierujący volkswagenem, chcąc ominąć stojącego na poboczu opla, uderzył w jego tył.

Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że jadący volkswagenem poruszał się całą szerokością jezdni, po czym zjechał na pobocze. Następnie nagle przyspieszył i uderzył w tył stojącego opla. Sprawca zdarzenia znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu, toteż kierowca opla  postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policję.  Wezwani na miejsce stróże prawa potwierdzili, że 49-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w tym przypadku wynosiło ponad 3 promile. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy i przekażą sprawę do sądu.

Dzięki wzorowej postawie obywatela został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy, który stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook