21 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ULEGLI MAGII FJUTA? POLSKA PIĘKNIEJE – POWIAT TUCHOLSKI PRZED KAPITUŁĄ KONKURSU

2 min read

’Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich' to konkurs organizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, mający na celu promocję zmian, które zaszły w naszym kraju dzięki środkom UE.

Powiat Tucholski przeszedł dwa pierwsze etapy selekcji, dzięki czemu znalazł się w wąskiej grupie podmiotów zaproszonych do Warszawy, by zaprezentować projekty Kapitule Konkursu i odpowiedzieć na pytania. W Kapitule zasiadali przedstwiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, dziennikarze, przedstawiciel Polskiej Organizacji Turystycznej, przedstawiciel laureatów poprzedniej edycji oraz przedsatwiciele realizatora konkursu, czyli firmy Smartlink.

Nie znamy jeszcze wyników, ale Kapituła zachwycała się Borami Tucholskimi oraz przywiezionymi przez nas do degustacji produktami: marynowanymi grzybkami z Grzybowej Wioski, śliwkami cynamonkami z Tucholi i Fjutem z Przyrowy. Szczególnie ten ostatni produkt wzbudził duże emocje, nieodzowne było wytłumaczenie, że jest on wpisany na ministerialną listą produktów tradycyjnych. Zgłoszenie Powiatu Tucholskiego łączyło dwa uzupełniające się projekty (Bory Tucholskie – w labirynach natury oraz Borowiackie Szlaki), jednak organizatorzy konkursu uznali, że oceniany będzie jedynie jeden z nich (iinna wykładnia regulaminu konkursu).

Kapituła nieoficjalnie stwierdziła, że informacje o Borach Tucholskich, wytworzonej infrastrukturze, wspaniałych wydawnictwach (mapy, przewodniki itp.) oraz innowacyjnych pomysłach (mówiące kamienie) zasługują na jeszcze szersze rozprzestrzenienie niż dotychczas – na krajowych i międzynarodowych imprezach wystawienniczych oraz promocyjnych.

Niezależnie od ostatecznego wyniku konkursu (który zależy także od innych zgłoszonych projektów) udział w konkursie Polska Pięknieje już można uznać za sukces: przejście dwóch najtrudniejszych etapów świadczy o dobrym przygotowaniu wniosku, a możliwość prezentacji naszych dokonań przez członkami Kapituły przyczynia się do ich promocji wśród osób zajmujących się turystyką oraz dystrybucją środków unijnych.

Na zdjęciu: Starosta Tucholski Dorota Gromowska i członkowie Kapituły (Jacek Janowski – POT, Andrzej Szoszkiewicz – organizator, Stefan Dziadosz – Muzeum Huty Szkła w Krośnie, Sława Biedrzycka – dziennikarka Polskiego Radia)

__________________

(red.)

Źródło: powiat.tuchola.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook