5 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

1503973_479360592175287_2050342633_nMieszkańcy tej ulicy w większości są zachwyceni. 

Wreszcie możemy  dojechać i dojść do swoich domów suchą stopą – mówią jedni. 

Nie brakuje też malkontentów.

Jest zbyt wąska, nie ma gdzie wzdłuż niej zaparkować, tylko w tych małych zatoczkach. Po co oni to tak zrobili? I ten bruk, tyle pieniędzy, a wystarczyłby tylko asfalt i jakiś chodnik…

Wszystko jak w życiu, jednak…, ulica wygląda pięknie – Aleja 700-lecia w Rudzkim Moście. 

Ogrom pracy i środków, to pierwsze wrażenie, które ciśnie się do głowy. Rzeczywiście ulica jest wybrukowana i to niezwykle starannie, wydaje się być inwestycją, która usunie wszelkie problemy z nawierzchnią na wiele lat. Skrzyżowania z ulicami sąsiadującymi są „wypiętrzone”, to wydłużone progi zwalniające – niemiła niespodzianka dla piratów drogowych, w tym szaleńców na szybkich motocyklach. Konstrukcja wymusza reakcję kierowcy – nie będzie ryzykował, zwolni. Pojawiło się też nowe oznakowanie, nie pozostawia złudzeń – to ulica osiedlowa, po której jeździmy powoli.

W czasie naszej wizyty trwa wielkie sprzątanie, widać to już z daleka, że doświadczony  pracownik Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi w specjalnym pojeździe dosłownie dwoi się i troi, aby cała ulicę dokładnie posprzątać. Przyglądamy się procesowi przez dłuższą chwilę – mistrz w swoim fachu. 

Jedziemy dalej. Ulica skręca w lewo i łagodnie schodzi w dół, ciekawe wrażenie, jak w San Francisco. Na końcu pracuje jeszcze ekipa układająca ostatnie kostki bruku, są szybcy. Od razu widać, że budowlańcy i służby porządkowe chcą zakończyć całość przez świętami. Mieszkańcy odnaleźli właśnie  jeden z najmilszych prezentów „POD CHOINKĄ”.

Miło jest stwierdzić, że władze miasta wykonały kawał dobrej pracy – brawo. Co pozostaje? Marzenie mieszkańców innych ulic Rudzkiego Mostu – oni też chcieliby żyć w podobnym otoczeniu, nie zapominajcie o nich, po latach udręki… zasłużyli.

Obejrzyjmy galerię fotografii…

______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook