24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ultramaratończyk Andrzej Urbaniak przybiegnie do Tucholi

1 min read

W najbliższą niedzielę (4.11) rozpocznie się „Kujawsko-Pomorski bieg ultramaratoński z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”.

Uczestnikiem biegu jest bydgoski ultramaratończyk Andrzej Urbaniak. Trasa przebiega m.in. przez Tucholę i to właśnie w pierwszym dniu – 4 listopada – biegacz zawita na tucholski rynek. Tu z Andrzejem Urbaniakiem będzie się można spotkać około godz. 16:00.

Jest również możliwość dołączenia do biegacza i wspólnego pokonania odcinka od ul. Sępoleńskiej do placu Wolności. Osoby chętne mogą zgłosić się do Wydziału Rozwoju Lokalnego i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Tucholi, tel. 52 559 07 39.

Trasa ultramaratonu jest symbolicznym odwzorowaniem granic województwa kujawsko-pomorskiego, a zakreślony przez nią obszar jednocześnie nawiązuje do mapy Polski. Dystans o długości prawie 500 km składa się z 8 odcinków, a jego pokonanie rozłożone jest w okresie od 4 do 11 listopada br.

Bieg rozpoczyna się w Nakle nad Notecią i wiedzie przez Tucholę, Grudziądz, Rypin, Włocławek, Kruszwicę, Żnin i ponownie Nakło Nad Notecią. Finał ultramaratonu odbędzie się 11 listopada w Bydgoszczy.

Projekt jest realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i odbywa się pod Honorowym Patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Organizatorem biegu „500 Kilometrów na stulecie Niepodległej” jest Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Patronat medialny sprawuje TVP 3 Bydgoszcz.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook