29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy w Tucholi

2 min read

helping hand with the sky background

20 kwietnia br. w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy pod hasłem „Wspierajmy osoby niepełnosprawne w realizacji ich praw i potrzeb”.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele pw. św. Jakuba w Tucholi w intencji emerytów, rencistów i inwalidów. Homilię wygłosił ksiądz Jan Pałubicki. Dalsza część uroczystości odbyła się w TOK. Wzięło w niej udział około 200 osób. Wśród nich zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych i goście.

Zebranych powitała Felicja Antosiak, przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tucholi. Potem nadszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, którzy nie szczędzili życzliwych słów do zebranych. Składali życzenia zdrowia i wielu sukcesów oraz satysfakcji z podejmowanych przez związek działań na rzecz lokalnej społeczności miasta i powiatu.

Podczas uroczystości odbyła się także prelekcja na temat zdrowia. Wygłosił ją dr Artur Nagórka, prezes spółki MCL w Tucholi, który zachęcał do szczepień przeciwko grypie. Z kolei panie pielęgniarki mierzyły ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Obchody uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży z TOK. Na zakończenie przewodnicząca zarządu złożyła wszystkim życzenia zdrowia, radości i zapału na każdy nowy dzień.

Spotkanie udało się zorganizować dzięki dotacji przyznanej przez gminę Tuchola w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, środków własnych związku i życzliwości sponsorów.

__________________________

Tekst na podstawie informacji
Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tuchol

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook