czw. Sty 23rd, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

Uroczyste otwarcie świetlicy w Wieszczycach

2 min read

W minioną sobotę, Wieszczyce miały swoje małe święto. Późnym popołudniem Mszą Świętą rozpoczęto uroczyste otwarcie nowiutkiej świetlicy. Stara świetlica mieści się w budynku, który nie jest własnością Gminy, dlatego też, nigdy nie można było dokonywać w niej żadnych inwestycji.  Zaniedbana, nieogrzewana, zniszczona. Słowem prawie ruina. Stoi i niszczeje. Oprócz dachu, sypie się niemal wszystko.

Przywitania dokonał Wójt. Nie zabrakło podziękowań dla wykonawców i budowniczych, oraz gratulacji i wspólnego z Panią Sołtys przecięcia wstęgi. Miejscowy proboszcz dokonał poświęcenia nowego obiektu, zapraszając tym samym przybyłych mieszkańców i gości do jego oglądania i podziwiania. A jest naprawdę, co. To budynek z prawdziwego zdarzenia.

 

Wartość całej inwestycji, to prawie 300 tys. zł. Oprócz sali, tarasu jest kuchnia, pomieszczenie gospodarcze oraz łazienka, toaleta. Kompleksowo i na wysokim poziomie. Jako jeden z nielicznych w całej Gminie, budynek ten posiada monitoring.

 

Teren wokół uporządkowany, posprzątany. Czysto, schludnie, po prostu tak, jak powinno być zawsze i wszędzie.

 

Na uroczystości mieliśmy okazję obejrzeć występ artystyczny naszej wieszczyckiej młodzieży, która otrzymała gromkie brawa i uznanie. Był posiłek i kolorowy tort w kształcie nowej świetlicy. Od godziny 19 – tej mieszkańcy sołectwa, wzięli udział w specjalnie przygotowanej na tą okazję imprezy tanecznej, która trwała do białego rana.

 

Miejmy nadzieję, że budynek będzie nam służył przez długie, długie lata. Takie ma być jego przeznaczenie.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży będą odbywały się dalej. Możliwość wynajęcia sali na uroczystości rodzinne, imprezy okolicznościowe i nie tylko.

 

Długo nie było w Wieszczycach takich piękności, a zapowiada się jeszcze więcej, bo w tym tygodniu przy chodniku stanęły nowe ławeczki.

 

Podsumowując, Gmina Kęsowo, dzięki wsparciu funduszy unijnych, efektywnie inwestuje z pożytkiem dla mieszkańców.

 

Dziękujemy.

 

Red. Agnieszka Kriezel