30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Urząd Miasta i Gminy w Tucholi przeszedł pod „władanie” firmy AGAD z Torunia!

4 min read

Przynajmniej na czas remontu zabytkowego budynku, który od wielu lat służy mieszkańcom, władzom miasta i gminy. Był już najwyższy czas zadbać o godziwe warunki pracy urzędników, a i mieszkańcy powinni być dumni z tego, że reprezentacyjne miejsce w miasteczku będzie prezentowało się tak , jak należy.

Koniec z odpadającymi tynkami, pękającymi ścianami i innym przypadłościami, które uprzykrzają życie zarówno pracujących tam, jak i interesantom, przychodzącym załatwiać swoje sprawy.

Pomimo remontu, urząd pracuje bez większych przeszkód. Oczywiście, są zmiany, ale nie zapomniano o tabliczkach informacyjnych, które pokierują każdego tam, gdzie trzeba. Sporo się zmieni i to na lepsze, ale o tym opowiemy w sposób szczególny…

TOKiS  – PRESS dziękuje panu Adamowi Paluśkiewiczowi, który znalazł kilka chwil, aby nas oprowadzić.

Prześwietlimy wpierw wykonawcę, firmę AGAD z Torunia.

Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD to firma z ponad 30-letnią historią. Jej założycielem jest Andrzej Gadomski, który nieprzerwanie od 1977 roku stoi na jej czele. Firma zaczynała jako zakład specjalizujący się we wszelkiego rodzaju remontach, a w szczególności renowacjach pokryć dachowych. Sukcesywny i dynamiczny rozwój firmy spowodował przekształcenie się jej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Dziś Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD to uznana firma nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce. Ogromne inwestycje związane z renowacjami zabytkowych obiektów, dzięki którym AGAD zdobył uznanie konserwatorów zabytków, to gwarancja profesjonalizmu.

W 2003 roku firma rozpoczęła produkcję okien i drzwi z drewna. Do dnia dzisiejszego firma zdobyła bardzo wielu klientów wyposażając w okna i drzwi wiele instytucji oraz klientów indywidualnych. Doświadczenie jakie zdobywamy owocuje również przy renowacji zabytkowych okien i drzwi. Wymaga to od nas ogromnej precyzji i wiedzy a także bogatego parku maszynowego jakim możemy się poszczycić. Nasi pracownicy to najlepsi fachowcy w branży a ich kompetencje mogą potwierdzić nasi klienci.

Pod szyldem AGAD funkcjonuje również od 1998 roku uznana w regionie hurtownia materiałów budowlanych, na której czele stoi Czesława Gadomska. Hurtownia posiada trzy filie: w Toruniu, w Gniewkowie oraz w Chełmży.

*************

Inwestycja pochłonie 900 000 złotych, biorąc pod uwagę ogrom prac oraz wymianę łączy w magistracie, to kwota ta jest praktycznie symboliczną. Gdyby budżet był dwa razy większy, byłoby znacznie lepiej. Od razu dementujemy informacje o tym, że poszczególne pomieszczenia w których pracują urzędnicy, pojawi się klimatyzacja. Będą za to świetne okna. Jedynym miejsce w którym klimatyzacja się pojawi, to serwerownia, to oczywiste, ze względu na temperatury, które panują w podobnych pomieszczeniach. Niezależnie od pory roku, urządzenia elektroniczne muszą być schłodzone..

Podczas remontu odkryte zostały fragmenty budynku, które pamiętają naprawdę bardzo zamierzchłe czasy, ale o tym, jak zapewnia pan Adam, nasz przewodnik, będzie jeszcze czas opowiedzieć osobno, czyli…, przed nami kolejna pasjonująca historia z mroków średniowiecza. Cofniemy wkrótce zegar do… XIII wieku!

Za drzwiami frontowymi prowadzącymi do budynku pojawi się portiernia z prawdziwego zdarzenia, osoby niepełnosprawne z pewnością się ucieszą, bo już w tym miejscu wiele spraw będzie można załatwić „od ręki”.

Znikną słynne „tajemnicze” schody do piwnic budynku, gdzie kiedyś mieściło się biuro paszportowe i archiwum. To ostatnie zostanie przeniesione do pomieszczenia, po zamkniętej bibliotece pedagogicznej. Tam również trwają prace remontowe.

Zwiedzamy?

 

Teraz dopiero widać, jak dalece posunęły się zniszczenia. Remont był nieodzowny

Deski, słoma, jest sporo do zrobienia

Historyczny kominek, ciągle sprawny
Wejście do budynku, tutaj powstanie nowa recepcja

Fragment korytarza w sąsiedztwie gabinetu Pana Burmistrza. Również podłoga wymaga remontu w tym miejscu, wejście tutaj grozi przebiciem stopy, kwestia gwoździ.

Skromne wejście, do skromnego gabinetu burmistrza. Zadajemy kłam tym wszystkim, którzy myślą, że urząd opływa w dostatki. Jest odwrotnie.
To samo miejsce z perspektywy.
Zejście do archiwum, tutaj zmiany są diametralne, wyburzone zostaną wielkie schody.

Na czas remontu pojawiają się informacje dla interesantów.
Ponownie schody do likwidowanego archiwum

W tym miejscu pojawią się miejsca siedzące w ładnym otoczeniu

Fragment rusztowania

Deski, słoma, zaprawa.

Historyczny kominek.
Dotychczas to pomieszczenie zajmowali bibliotekarze. To już niestety przeszłość. Obecnie do tego pomieszczenia przeniesione zostanie archiwum. Sporo się tutaj zmieni.

_________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook