19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

URZĘDY PRACY BEZWZGLĘDNIE DO LIKWIDACJI!

2 min read

Choć nasza gospodarka jako jedyna w Europie nie popadła w recesję, liczba bezrobotnych zwiększyła się w cztery lata o 370 tys, czyli do 2,1 mln osób.


Tymczasem Niemcy notują najniższe bezrobocie od zjednoczenia kraju – 5,7 proc. choć rozwijają się wolniej od nas, a w 2009 r. ich gospodarka skurczyła się o ponad 5 proc.

Cud? – Nie.

Niemcy sprawdzili co nie działa, i zaczęli naprawiać. Urzędy pracy przekształcili w agencje zatrudnienia, które są rozliczane z efektów, a nie samego wykonywania zadań. Urzędników zastąpili doradcy zawodowi. Ich zarobki zależą od tego, jak skutecznie pomagają podopiecznym w znalezieniu zajęcia.
Natomiast bezrobotni, którzy nie szukają pracy, mogą stracić prawo do zasiłku.

A w Polsce? Ustawodawca kolejny już raz próbuje dokonać idiotycznych zmian, które są bez przyszłości. Ciągle pokutuje „kuroniowa” zaszłość ciągle modyfikowana. Zabiegi kosmetyczne do niczego nie prowadzą w kraju w którym 83% zarobków kradnie swoim obywatelom ich własne państwo. Patologia na patologii i patologią pogania, a w tle? Tysiące biurokratów, którzy odciskają swoje zadki w siedzeniach foteli. Teraz poważną zmianą polityki Powiatowych Urzędów Pracy będzie to, o czym mówimy od lat – pośrednik bedzie prowadził poszukującego pracy do samego końca drogi, której nazwa brzmi jednoznacznie – praca. Niestety, będzie miał więcej, niż jednego podopiecznego, czyli albo zwiększona zostanie ilość etatów w pobliskich PUP-ach, albo znowu nic z tego projektu nie wyjdzie. Złotym środkiem byłoby zastosowanie zasad perpetuum mobile – bezrobocie likwidować będą same PUP-y we własnych szeregach, jakie to proste prawda? Niestety, nie jest tak słodko, o czym mówi szefowa zbiurokratyzowanego trupa – tucholskiego pośredniaka.

Uwaga! Materiał wyłącznie dla czytelników i widzów o mocnych nerwach, prosimy nie niszczyć komputerów!

__________________

(mrf.)

Wykorzystano fragmenty artykułu pt. „Urzędy pracy do likwidacji” – Janusza Palikota.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook