2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! BĘDĄ BURZE i silne opady deszczu!

1 min read

Wiele meteorologicznych zjawisk, a zwłaszcza burze, mają charakter lokalny. Wydanie ostrzeżenia nie jest równoznaczne z koniecznością wystąpienia danego zjawiska. Jest to tylko informacja o możliwości jego wystąpienia. Mimo wszystko, nigdy nie należy ignorować ostrzeżeń pogodowych, zwłaszcza w przypadku wydania wyższych stopni zagrożenia.

Jutro  spodziewamy się rozwoju licznych burz, przynoszących lokalne ulewy, drobny grad i a być może i silniejsze porywy wiatru. Stopień 1 został wydany dla SW województwa ze względu na możliwe duże sumy opadowe i przewidywaną dużą aktywność elektryczną burz.

W piątek napłynie do nas chłodniejsza i stosunkowo bogata w wilgoć masa powietrza w środkowej troposferze. Przy prognozowanym dogrzaniu warstwy granicznej wczesnym popołudniem i rozwoju lokalnych stref zbieżności wiatru w dolnej troposferze, uruchomi się mechanizm do rozwoju licznych prądów wznoszących.

Burze przemieszczać się będą stosunkowo wolno z południowego-zachodu na północny-wschód, a ich zanik prognozowany jest na godziny późno-wieczorne. Pojedyncze burze mogą jednak wytrwać nawet do godzin nocnych. Największa szansa na burze istnieje na zachodzie i w centrum województwa.


Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook