27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! Będą… tęgi mróz i śnieg!

2 min read

W tej chwili w Poroninie (Małopolska) na termometrach mamy 22,5 stopnia poniżej zera, a w Naszym Powiecie temperatura oscyluje pomiędzy -8-ma, a -11-oma stopniami Celsjusza, warto ubrać się ciepło i nie tylko…

Kolejny chłodny front dotarł do naszego województwa, a ciężkie chmury zapowiadają opady śniegu,który już delikatnie prószy. Niskie temperatury i wiatr, który potęgują wrażenie zimna, utrzymają się do końca tygodnia,by dopiero na początku  przyszłego, zmienić się na nieco wyższe.

Warto ciepło się ubrać, zadbać o naszych seniorów i dzieci, aby zbyt długo nie przebywali na wolnym powietrzu. Chłód odczują także nasze auta, które trudniej będzie uruchomić. Warto zadbać o to, aby miały sprawne ogrzewanie. Warto też usunąć z szyb wszelkie urządzenia, które umocowane są na tzw. przyssawkę. Kiedy odpadną od szyby, mogą skutecznie odwrócić uwagę kierowcy.

Zadbajmy również o nasze i cudze zwierzaki. Miseczka z jedzeniem i ciepłe koce dla lokalnych schronisk i przytulisk z pewnością się przydadzą. Niestety, przewidujemy zwiększenie trujących substancji w powietrzu, niestety w dalszym ciągu palimy w piecach odpadami i złej jakości paliwami stałymi, już wkrótce pokażemy, jak wygląda niebo nad np.Tucholą, po godzinie 16-stej i nie będzie to widok budujący.

Czas zmusić lokalne władze do działania w kwestiach edukacji antysmogowej i skutecznej kampanii na rzecz zmiany źródeł ciepła na bardziej ekologiczne, do czego zachęcamy w sposób szczególny zimą.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook