21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA KIEROWCY! „Kaskadowy pomiar prędkości” – weekendowa akcja POLICJI!

2 min read

Najbliższy weekend to koniec ferii w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim. To oznacza wzmożony ruch na drogach całego kraju. W związku z tym w najbliższą niedzielę, 25 lutego, policjanci w całym kraju będą prowadzić ogólnopolską akcję pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Rząd potrzebuje duuużo kasy, trzeba pilnie opłacić najbliższe referendum, wybory, a w kasie znowu dno, tym bardziej trzeba jakoś temu zapobiec. Kogo można „skroić na kasę”? Oczywiście kierowców, dlatego to, co przygotowują nam policjanci w najbliższy weekend, to już lekkie przegięcie.

„Kaskadowy pomiar prędkości”oznacza , że pomiary prędkości będą prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach.

W przeprowadzeniu takiej kontroli udział wezmą dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Drogówka chce w ten sposób wyłapać kierowców, którzy zwalniają do dozwolonej prędkości tylko przed patrolem policji, a po jego minięciu natychmiast przyspieszają. Policja odgraża się, że kierowcy łamiący przepisy drogowe będą surowo karani.

Przypominamy, że mimo ostatniego zamieszania wokół odbierania praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym – policjanci nadal mogą zatrzymać dokumenty za takie wykroczenie. Ponadto w szczególnych przypadkach, gdy ma miejsce rażące naruszenie przepisów, mundurowi mają prawo skierować sprawę do sądu, a tam grzywny mogą sięgać już nawet kilku tysięcy złotych.

Dobra, dobra, takie bajki to nie nam, znowu wykorzystują policjantów i nas, PANOWIE, NIE DAJMY SIĘ, CB – radia i Yanosiki włącz!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook