19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA KIEROWCY! Od poniedziałku obowiązywać będzie nowy taryfikator mandatowy!

2 min read

Jak zapełnić gigantyczną dziurę budżetową, a kończą się możliwości łupienia podatników? Ostatecznym środkiem jest głębokie sięgnięcie do kieszeni polskich kierowców.

Naiwni ci wszyscy, którzy sądzili, że pisowski rząd, od tak tak sobie, podaruje nam 500+, czy inne „wspomagacze” lokalnych, partyjnych sondaży. Życie pisze inne scenariusze, rząd nie ma grosza więcej, niż to, co ściągnie z naszych domowych budżetów. Zaraz, padło stwierdzenie „ściągnięcie”? To zdecydowanie zbyt łagodne pojęcie, mówimy o jawnym okradaniu Polaków! Połowa naszych zarobków przepada w rękach głupich polityków, resztę wykosi korupcja i przestępcy, a my płacimy, płacimy, płacimy i… umieramy w chorobach i ubóstwie.

Ciąg dalszy łupienia będziemy mieli już w najbliższy poniedziałek, bo właśnie tego dnia obowiązywać nas będzie kolejny podatek, podobno stworzony po to, aby nas zdyscyplinować za kierownicą. Bezpieczeństwo jest ważne, ale kiedy poznamy szczegóły kar, które nas czekają, to można się zacząć zastanawiać nad tym, czy obecny rząd nie zwariował z pazerności?

Już o północy, z niedzieli na poniedziałek, policjanci będą bardzo wyczuleni na nadmierną prędkość i jazdę pod wpływem alkoholu. Do najczęstszych„grzechów” kierowców należą także nieprawidłowe manewry podczas: wyprzedzania, wymijania czy omijania. Dla osób, które jeżdżą na podwójnym gazie, kara finansowa będzie wynosić nawet 10 tysięcy złotych. Kierowanie bez uprawnień, również będzie karane większą grzywną. Natomiast za prowadzenie pojazdu, kiedy miało się już cofnięte uprawnienia, oprócz mandatu, sąd może ograniczyć lub pozbawić wolności do 2 lat.

Warto już dzisiaj poznać swoje prawa od momentu kiedy policjant zatrzyma nas na drodze i bronić się skutecznie przez reżimem grzywien, które jakiś cymbał wyssał ze swojego, brudnego palucha.

Prawnik Tomek Parol i jego kancelaria…

ANULUJ MANDAT


(mrf.)

Fot. Foto: PR24/MR

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook