21 października 2020

Uwaga, komunikat! Możliwe gwałtowne załamanie pogody w naszym regionie!

1 min read

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, w trzystopniowej skali dla województw: dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego oraz pierwszego stopnia dla województw: opolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W województwach zachodnich i północno-zachodnich przewiduje się opady podczas burz do 40-50 mm, a porywy wiatru do 100 km/h. Mogą wystąpić lokalne podtopienia, a na północy trąby powietrzne.

Meteorolodzy apelują – podczas burzy najbezpieczniej jest przebywać wewnątrz budynku. Jeżeli burza zastanie nas poza domem, należy jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, unikać przebywania pod drzewami oraz przebywania na otwartej przestrzeni.

Często wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą krótkotrwałe, lecz obfite opady deszczu oraz porywisty wiatr – pisze w komunikacie IMiGW. W związku z tym, aby uniknąć dodatkowego zagrożenia, należy usunąć z parapetów i balkonów wszelkie przedmioty, które porwane przez podmuch mogą być groźne. Nie należy także parkować samochodów w pobliżu drzew, czy wielkopowierzchniowych reklam.

____________________

(red.)

Źródło

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook