Uwaga motorowerzyści! Taryfy ulgowej nie będzie!

W niedzielę (17.02.2019r.) w Tucholi motorowerzysta popełnił dwa przestępstwa drogowe oraz dwa wykroczenia. Amator jednośladu m.in. nie zatrzymał się do kontroli i posiadał zakaz kierowania. Teraz odpowie za wszystkie czyny przed sądem.

Funkcjonariusze miejscowej policji w trakcie patrolu ul. Cegielnianej w Tucholi zauważyli jadącego z naprzeciwka motorowerzystę, który nie miał włączonych świateł. Stróże prawa wydali sygnał do zatrzymania kierowcy jednośladu. Mężczyzna nie zważając na wyraźne polecenia mundurowych kontynuował jazdę. Głośna syrena radiowozu nie dała do zrozumienia kierowcy, że musi natychmiast stanąć. Farsa nie trwała zbyt długo i w wyniku pościgu amator jednośladu został zatrzymany. Podczas kontroli, okazało się że mężczyzna, co prawda był trzeźwy ale posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd i miał założoną tablicą rejestracyjną od innego motoroweru. Teraz 19-letni mieszkaniec Tucholi odpowie przed sądem za oba przestępstwa i pozostałe wykroczenia.

Aktualne przepisy karne (art. 178b KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

admin

Next Post

Policjanci wyeliminowali z ruchu "naćpanego" kierowcę

czw Lut 21 , 2019
Wczoraj (20.02.2019r.) policjanci tucholskiej „patrolówki” zatrzymali kierowcę, podejrzewanego o prowadzenia auta pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie nieznaczną ilość narkotyków.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook