15 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uwaga na żerujących na cudzej krzywdzie!

2 min read

SONY DSC

Skala zniszczeń po piątkowej nawałnicy przytłacza, ludziom brakowało i brakuje wody, energii elektrycznej i innych dóbr potrzebnych do egzystencji. Sytuacja powoli się normalizuje, ale jeszcze kilkadziesiąt godzin temu na terenie naszego powiatu miały miejsce zdarzenia, które określić można wyłącznie w jeden sposób – to skandal!

Trudną sytuację mieli niektórzy rolnicy, prócz tego, że nawałnica uszkodziła ich domostwa i budynki gospodarcze, zabrakło im zwyczajnie prądu. Nie trzeba tłumaczyć, jaki ma to znaczenie np. w hodowli zwierząt. Trudno się dziwić temu, że na każdy możliwy sposób próbowali zdobyć jakieś źródło energii.

Najbardziej pożądanym urządzeniem był generator. Zdobyć je to prawdziwy wyczyn, ostatnie sztuki można było kupić w Częstochowie, dlaczego? Pojawili się ludzie, którzy dokonali masowych zakupów jeżdżąc po całej Polsce, by później odsprzedać je z zyskiem poszkodowanym naszego województwa i ościennych, które również ucierpiały.

 

Przeciętny generator do potrzeb domowych, to wydatek rzędu 1000 złotych, pojawiły się załadowane tym sprzętem ciężarówki, których właściciele żądali bardziej, niż wygórowanych cen.

Agregaty wyceniono na dwa i więcej tysięcy, co najgorsze, ludzie świadomi oszustwa, będąc w potrzebie, wykupili je na pniu, nie mając wyboru.

Spryciarze wyjechali z pełnymi portfelami.

Podobnym popytem cieszyły się ładowarki samochodowe „na USB”, które zapewniały możliwość skorzystania z telefonu komórkowego. I choć nie działały wieże komórkowe, sprzedano je wszystkie, za cenę pięciokrotnie wyższą.

 

Niestety, koniunkturę wykorzystały również niektóre stacje paliw, które pod niebiosa wywindowały ceny.

Mieliśmy do czynienia z kataklizmem, nie trudno sobie wyobrazić, co działoby się w chwili, gdyby nastąpiło zagrożenie konfliktem zbrojnym.

Tuchola bez wątpienia zmieni się po tej jakże tragicznej nauczce, z pewnością ludzie będą teraz mieli w zapasie nie tylko tradycyjne świece, aby rozświetlić mroki energetycznego średniowiecza, ale również radio zasilane bateriami (akumulatorami) aby wysłuchiwać komunikatów, podręczne UPS-y magazynujące energie „na zapas”, jak również przemyślą sens posiadania oświetlenia ledowego, które choć szkodliwe dla oczu ma jedną wielką zaletę, nie jest energochłonne.

Warto się przez chwilę zastanowić, jak przetrwać długie dni bez wsparcia z zewnątrz….


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook