23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! OSZUŚCI DOTARLI DO TUCHOLI! Opowiedzcie o tym swoim najbliższym!

2 min read

Nie minęły nawet dwie godziny od chwili, gdy opublikowaliśmy kolejny apel tucholskich policjantów, który przestrzega nas o oszustach działających metodą „na wnuczka”, a już mamy zgłoszenie, o próbie wyłudzenia pieniędzy!

Zdarzyło się to w Tucholi ledwie chwilę temu. Możemy sobie wyobrazić to, co przeżyła najbliższa rodzina tucholanina, który na co dzień prowadzi potężne pojazdy mechaniczne, kiedy zadzwonił telefon i w słuchawce odezwał się głos, który informował o poważnym zdarzeniu drogowym, z udziałem wspomnianego. Z rozmowy wynikało, że tucholanin uległ poważnemu wypadkowi, reszta była standardowa, jak w prawie każdym zdarzeniu, gdzie przestępcy próbują wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka i na policjanta” oraz pochodnymi. Na szczęście ta rodzina zachowała ostrożność i szybko zorientowała się w sytuacji.

Sprawa  szybko się wyjaśniła, a rzekomo poszkodowany ma się świetnie. O zdarzeniu natychmiast powiadomieni zostali tucholscy stróże prawa, którzy zapewne w tej chwili prowadzą swoje czynności dochodzeniowo – śledcze.

Niesłychana bezczelność bandziorów zadziwia tym bardziej, że mają oni doskonałe rozeznanie w terenie i wiedzą, gdzie i w kogo mogą uderzyć, a następnie podjąć próby dokonania przestępstwa. Tym razem im się nie udało, ale warto przekazać tę informację ku przestrodze wszędzie, gdzie to możliwe. Korzystajcie z platform społecznych, uprzedzajcie swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów.

Zachowajcie czujność i miejcie świadomość tego, że bandyci zawitali w nasze opłotki.


(red.)

Przydatny link.

Nie daj się nabrać

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook