Uwaga! Patrole policyjne mogą być wszędzie! Ruszyła akcja SMOG!

17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

Około 5 tysięcy policjantów będzie czuwało nad porządkiem i bezpieczeństwem na drogach, zwracając uwagę na wszystkie naruszenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza stanowiące główne przyczyny wypadków ze skutkiem śmiertelnym, tj.:

  • ·nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu;
  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu;
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych.

Ponadto w ramach tej akcji przeprowadzone będą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.
W tym celu policjanci będą korzystać w szczególności z dymomierzy i analizatorów spalin, a także dokonywać wzrokowej oceny stanu układu wydechowego pojazdów.

W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że naruszono wymagania ochrony środowiska, będą zatrzymywane dowody rejestracyjne (pozwolenie czasowe), a pojazdy nie będą dopuszczone do dalszej jazdy.


(BRD KGP)

KPP Tuchola

admin

Next Post

Szkolny, rekrutacyjny horror trwa, a PiS powiada, Rodacy, nic się nie stało!

śr Lip 17 , 2019
Reforma oświaty w wykonaniu najgorszej ministry na tej planecie zbiera swoje żniwo. Sprawczyni, kolokwialnie mówiąc „dała nogę do Brukseli” i tyle ją widzieli. Z daleka ma jeszcze czelność twierdzić że to wina wszystkich, tylko nie jej i resortu, który rzekomo prowadziła.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook