24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uwaga! Tropikalna burza Ophelia zbliża się do Europy, znowu powieje!

1 min read

Tropikalna burza Ophelia zmierza z dużą prędkością ku Europie, tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem na północy kraju.

IMGW zapowiada wichury w czterech województwach. Ostrzeżenia obowiązują na czwartek i najbliższą noc. Przygotować się muszą mieszkańcy zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. W tych rejonach wiatr może osiągać w porywach nawet 100 km/h.

W woj. zachodniopomorskim szczególnie mocno wiać będzie bezpośrednio w regionie nadmorskim. Tam wiatr sięgać będzie 45 km/h, w porywach do 90 km/h. W województwie pomorskim powieje najmocniej, w gminach nadbałtyckich właśnie do 100 km/h. W woj. lubuskim wiatr osiągnie od 70 km/h na południu do 90 km/h na północy województwa. Podobnie wiać będzie w Wielkopolsce.

Do Europy zbliża się potężna burza. Ophelia jeszcze nie jest huraganem, tylko silną burzą tropikalną. Ale już towarzyszą jej fale sztormowe, huraganowy wiatr oraz bardzo ulewne deszcze. Jako pierwsza zmierzy się z nią Portugalia. 11 października znajdowała się ok. 1000 km od Azorów. Do Europy kontynentalnej dotrze w ten weekend. Huraganem stać się jednak może już w czwartek. Potencjalny kataklizm powinien nas ominąć, ale niespodziewanie zrobi się ciepło, nawet do 23 stopni!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook