3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! W Tucholi pojawiły się zwierzęta leśne!

1 min read

Pojawiają się jak duchy, są niezwykle punktualne, mają kilka punktów, które odwiedzają przez siedem dni w tygodniu. Niektórzy twierdzą, że są punktualniejsze od szynobusów.

Ich rewir to blokowisko wzdłuż Cegielnianej oraz teren tzw. „zawodówki”, przeważają lisy, wydaje się że to odwiedziny całej rodziny.

W poszukiwaniu jedzenia patrolują okolice śmietników, szczególnie zainteresowane są tymi, które są otwarte i zaniedbane.  Częstotliwość odwiedzin uzależniona jest od pogody, świetnie orientują się, kiedy są wypełnione i kiedy zakończyła się wietrzna pogoda. Wiedzą, że plastikowe klapy kontenerów otwierają się same, a wiatr rozrzuca wokół ich zawartość.

Najmniejszego wrażenia nie robią na nich samochody i ludzie, nie uciekają, wydają się być bardzo ufne, zbyt ufne.

Nie brakuje również mniejszych zwierząt leśnych, niestety w poszukiwaniu jedzenia i ciepła wchodzą do komór silników samochodów. Zainteresowane są tymi „jeszcze ciepłymi”. Niszczą maty wygłuszające silniki,  elastyczne przewody paliowe i hamulcowe, a to może być już niebezpieczne.

Zachowajmy ostrożność! Pod żadnym pozorem nie starajmy się podchodzić do lisów ( uwaga, dzieci!), zamykajmy klapy śmietników. Zanim uruchomimy silniki swoich „bolidów” postukajmy w klapę silnika, przepłoszymy niepożądanych gości.

_______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook