30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! Zwierzęta na drodze!

1 min read

Zaczęła się wiosna, wczoraj astronomiczna, dzisiaj kalendarzowa. Niezwykła pora roku, kiedy po zimie wszystko ponownie budzi się do życia. Niestety, ta piękna pora roku to wielkie zagrożenie dla kierowców.

Przyczyną są zwierzęta, które w poszukiwaniu karmy migrują na tereny bliskie ludzkich siedzib. By dostać się tam, pokonują uczęszczane drogi. Żadna pora dnia nie jest bezpieczna, zwierzęta pojawiają się w najmniej oczekiwanej chwili.

Nasi korespondenci informują, że największe zagrożenie jest na trasie pomiędzy Tucholą, a Cekcynem w pobliżu dawnej nastawni kolejowej tuż przy moście, pomiędzy Cekcynem, a Gacnem – bliżej Cekcyna, w Rudzkim Moście do wzniesienia oraz na trasie pomiędzy Łyskowem i Tucholą przy wjeździe do miasta!

Najczęściej drogę przebiegają stada saren, ryzyko kolizji jest bardzo wysokie. Uniknięcie jej jest prawie niemożliwe, jedynym wyjściem jest znaczne ograniczenie prędkości pojazdu oraz zamontowanie na nim specjalnych gwizdków, działających w zakresie infradźwięków. Urządzenia te są wyjątkowo tanie i dostępne w każdej stacji paliw i sklepach motoryzacyjnych.

Uważajcie!

DSC02493.JPGDSC02494.JPGDSC02496.JPGDSC02497.JPGDSC02498.JPGDSC02499.JPGDSC02500.JPGDSC02501.JPG

_______________

(red.)

Fot. rozmaitosci.com

TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook