28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Już 1 maja zapraszamy do Sępólna Krajeńskiego na Zlot Pojazdów Zabytkowych. W tym roku przypada piąta, jubileuszowa edycja tej imprezy. Wszystko odbędzie się na placu Muzeum PRL przy ulicy BOWiD (teren firmy Agroma).

W tym roku jedną z atrakcji ma być prezentacja unikatowej wersji Poloneza. Ten polski pojazd został wyprodukowany także jako przedłużana limuzyna. Odbudowany egzemplarz będzie można obejrzeć w Sępólnie Krajeńskim. Nie zabraknie także pojazdów specjalnych. Samo muzeum wzbogaciło się o nowe zbiory – zapewnia Marcin Gulka, dyrektor placówki.

„Specjalnie na 1 maja budujemy aptekę, która ma być odzwierciedleniem tej z okresu PRL” – dodaje Gulka. Oryginalna lada apteczna została przywieziona z sąsiedniego Kamienia Krajeńskiego. Do tego jest mnóstwo leków, strzykawek, materiałów opatrunkowych i różnych urządzeń używanych 40 lat temu w tamtejszej aptece.

Zlot Pojazdów Zabytkowych jest dla sępoleńskiego Muzeum PRL także inauguracją sezonu turystycznego. Od maja placówka będzie czynna dla zwiedzających regularnie – w każdy weekend w godzinach 13.00 – 17.00. Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się natomiast 1 maja o godzinie 11.00.

Wstęp wolny.


gmina-sepolno.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook