23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

V POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

2 min read

Młodzież nie garnie się do tucholskich szkół, to problem, który narasta każdego roku, a jest związany z wieloma czynnikami od złej komunikacji począwszy na braku jakichkolwiek perspektyw na zatrudnienie po ich ukończeniu. Co może im zaproponować Starostwo Powiatowe w Tucholi rękoma placówek oświatowych?

Starosta Tucholski zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na V Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbędą się 13 marca 2015 r. od 10:00 do 14:00 w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Malejąca liczba uczniów w gimnazjach, a następnie również w szkołach ponadgimnazjalnych powoduje, że szkoły i inne placówki systemu oświatowego borykają się z problemami słabego naboru uczniów do klas pierwszych i podejmują rywalizację o kandydata. Pomaga w tym profesjonalna kampania promocyjna.

Targi Edukacyjne będą doskonałym miejscem do efektywnej prezentacji  publicznych i prywatnych, szkół i uczelni oraz innych placówek dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania
i w różnych obszarach edukacyjnych.

Na tych targach  można zainteresować swoją działalnością szeroką  rzeszę  młodych ludzi. Targi te, dzięki fantazji uczniów prześcigających się w pomysłach na promocję swojej szkoły, są niezwykle barwne i ciekawe. Atmosfera happeningu sprzyja nawiązywaniu przyjaznych kontaktów, ośmiela młodych ludzi i ułatwia przeprowadzanie rozmów.

Targi pomagają młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia, a nauczycielom dostarczają wiedzy niezbędnej w kierowaniu młodych ludzi na właściwą drogę dalszej edukacji i kariery zawodowej .

Na targach zaprezentują się:

 • Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi,
 • Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi,
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tucholi,
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Śliwicach,
 • Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej,
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tucholi,
 • Tucholska Szkoła Realna,
 • Technikum Leśne,
 • Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tucholi,
 • Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi
 • Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

 Zapraszamy!

Nasze 3 grosze…

Akcja promująca za nawet kilka worków pieniędzy sprawy i problemu nie rozwiąże, bez kompleksowych, wielopłaszczyznowych zmian, o których wspominaliśmy na wstępie. Radni powiatowi problem dostrzegali i w latach ubiegłych, ale kłopotu nie rozwiązano. Dzisiaj wszystko powraca w efekciea nowa ekipa samorządowców musi uporać się ze starym problemem.

Oczywiście trzymamy kciuki za to, aby kampania powiatu powiodła się, ale i nawet wtedy, gdy szkoły zapełnią się nowymi uczniami, studentami, pozostanie jeszcze wiele kwestii do wyjaśnienia i przezwyciężenia. To będzie praca od podstaw i to w dosłownym znaczeniu w przeciwnym razie wygrają Chojnice, Świecie, Bydgoszcz, a nawet Sępólno Krajeńskie, a to nie leży w naszym interesie.

_____________________

(red.\0)

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook