13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

VI Bieg św. Huberta, to już dzisiaj!

2 min read

W środku Borów Tucholskich wystartuje kilkuset biegaczy, by leśnymi ścieżkami przemierzać 15 kilometrową trasę VI Biegu św. Huberta. W Tucholi  wszystko zapięte na przysłowiowy, ostatni guzik.

Garść istotnych informacji.

Miejsce: Tuchola

Data: 24 października marca 2015, 12:00

Odjazd autokarów na start do biegu w godz. 10:30–11:25. Start ostry do biegu o godz. 12:00, na trasie Woziwoda – Gołąbek

Dystans: 15 km

Zapisy były do 20 października 2015r

Regulamin

Lista startowa

Strona biegu

24 października, Tuchola i Bory Tucholskie, ponownie zapełnią się biegaczami, którzy po raz szósty, przemierzać będą, 15 kilometrową trasę BIEGU ŚW. HUBERTA. Od sześciu już lat stolica Borów Tucholskich zaprasza zawodników z całej Polski, na te niezwykłe zawody, których patronem jest św. Hubert, patron myśliwych, ale również, o czym mało kto wie, sportowców. I właśnie dlatego w tym roku, trzeci już raz, lasami tucholskimi biegać będą również ci, których pasją, oprócz biegania oczywiście, jest myślistwo. To z myślą o nich, w ramach biegu odbędą się III Mistrzostwa Polski Myśliwych.  Hubertus w Tucholi, to jeden z tych nielicznych biegów, których trasa, prawie w całości wije się leśnymi duktami, tuż przy Brdzie, urokliwej rzece, którą rok rocznie, spływa tysiące kajakowiczów. Jak mawiają niektórzy przyrodnicy, Bory to Zielone Płuca Europy, dlatego leśny charakter imprezy, to jeden z tych elementów, który towarzyszy biegowi od samego początku. Podobnie jak w latach ubiegłych, finiszować będziemy w hali widowiskowo – sportowej, gdzie na zawodników czekać będzie mnóstwo przygotowanych przez organizatorów atrakcji z koncertem Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych na czele. Mając na względzie ochronę środowiska oraz komfort każdego uczestnika zawodów, tak jak w ubiegłym roku, obowiązuje limit 500 biegaczy. Dlatego też nie zwlekajmy z zapisami i nie czekajmy z rejestracją do samego końca. 24 października do Tucholi, zapraszamy również miłośników Nordic Walking. Szósty raz, towarzyszyć będzie biegowi 10 kilometrowy Rajd kijkarzy.

_____________________

(red.)

Źródła: OSiR Tuchola

grand-prix-biegi.pl

Fot. http://www.osirtuchola.pl/

Mat. filmowy TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook