20 października 2020

„Via Natura” – 8000 , a Historyczny Pochód Borowiaków 6000 złotych – marszałek sypnął groszem

1 min read
Milion złotych przeznaczy w tym roku samorząd województwa na organizację 96 przedsięwzięć propagujących kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Wśród nich są festiwale, przeglądy, koncerty, konkursy i spotkania artystyczne. Zarząd województwa rozdysponował wsparcie w ramach konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych.
– W Kujawsko-Pomorskiem mamy wiele organizacji pozarządowych działających aktywnie w dziedzinie promocji kultury i dziedzictwa narodowego. Konsekwentnie wspieramy ich inicjatywy przekazując granty w ramach ogłaszanych co roku konkursów– mówi marszałek Piotr Całbecki.

W skierowanym do trzeciego sektora konkursie na wykonywanie zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego zarząd województwa rozdysponował w tym roku ponad milion złotych. Dotacje trafią na organizację wydarzeń artystycznych i imprez kulturalnych, przygotowanie wydawnictw, edukację kulturalną, przedsięwzięcia służące popularyzacji oraz ochronie dziedzictwa kulturowego i tożsamości regionu, a także promocję kultury województwa z udziałem twórców i wykonawców z naszego regionu.

Wsparcie pomoże w realizacji 96 przedsięwzięć. Wśród nich znalazły się między innymi Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” w Bydgoszczy, Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” w Lipnie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Bydgoszczy oraz Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicy Brukarnia 2015, organizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz we Włocławku.

Lista wszystkich dotacji tutaj.
______________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook