20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Bysławiu dyskutowano o nowym boisku szkolnym

1 min read

W marcu br., po raz trzeci, Gmina Lubiewo złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie budowy boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej w Bysławiu.

Udało się, 11 października w bysławskiej szkole, odbyła się ważna uroczystość w której prócz dzieci, grona pedagogicznego, samorządowców i wszystkich przybyłych, minister Łukasz Schreiber ogłosił, że są środki na spełnienie marzenia wszystkich.

Przyznano dotację w wysokości 650 250,00zł. Całkowity koszt zadania to: 1 374 177,84 zł w związku z tym gmina musi poszukać drugiej połowy kwoty, co jest wyzwaniem w obliczu innej inwestycji, która dotyczy zasilenia gminy w wodę.

Dzisiaj od godziny 9:00 zebrani samorządowcy w obecności projektanta oraz dyrektora szkoły w dość emocjonalnej dyskusji, podejmowali decyzje, co do przyszłości nowego boiska. Prócz rozważań o płycie boiska, pojawiły się też kwestie ewentualnych parkingów oraz szatni dla młodych sportowców. Prócz tego, wybiegano daleko wprzód, biorąc pod uwagę kwestie opłat za wynajęcie obiektu oraz harmonogram ewentualnych zdarzeń sportowych, które będą miały tam miejsce.  Wydaje się, że grono wstępnie doszło do porozumienia.(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook