29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W długi weekend, na drogach naszego województwa rządziły: śmierć i alkohol

1 min read

W ubiegłym roku, podczas długiego majowego weekendu, na drogach regionu było podobnie, jak teraz. Doszło do 16 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 19 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 289 kolizji i złapali 102 pijanych kierowców. Dwa lata wcześniej wcale nie było lepiej, mundurowi odnotowali: 16 wypadków, dwie ofiary śmiertelne, 17 rannych, 199 kolizji i 83 pijanych kierowców. Jak było tego weekendu?

W tym roku świąteczny, przedłużony weekend, jak się okazuje trwał z byt długo, niektórzy kierowcy zwyczajnie nie podołali sytuacji. Niestety, tucholscy policjanci milczą i nie wiemy ile osób dołączyło do tego niechlubnego rekordu, ale w skali województwa mieliśmy 3 śmiertelne ofiary wypadków komunikacyjnych i aż 73 pijanych „mistrzów kierownicy”. Niestety, policjanci zapewne wychwycili tylko ułamek bandytów drogowych, czyli te statystyki można przemnożyć przynajmniej razy 3. Łącznie odnotowano ponad 300 kolizji, a pijany rekordzista miał we krwi aż 2,5 % alkoholu. Swoją drogą, co taki pijany bandzior widzi? Zapewne tylko dno butelki i ogromny stres przed tym, czy najbliższy sklep monopolowy będzie otwarty.

Jak zachowuje się na drodze pijany kierowca? Obejrzyjmy, choć nie polecamy „obywatelskich zatrzymań” w takiej formie, to bardzo niebezpieczne!


(red.)

PA-PRESS Association

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook