27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Fojutowie odbędzie się jedna z części Konwentu Marszałków!

2 min read
Polityka regionalna oraz kwestie związane z kształtowaniem ładu przestrzennego i przedsięwzięciami rewitalizacyjnymi – wokół tych tematów będzie się koncentrować debata najbliższego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP. Główny merytoryczny dzień obrad 17 października w Bydgoszczy.

Konwent odbędzie się 16, 17 i 18 października w Bydgoszczy i Fojutowie w Borach Tucholskich. Pierwszy i ostatni dzień spotkania liderów samorządów szesnastu polskich województw poświęcimy przede wszystkim promocji województwa. Zaprezentujemy się jako region patrzący w przyszłość i jednocześnie twardo osadzony w tradycji. W środowy wieczór nasi goście zobaczą starą i nową Bydgoszcz, a w piątek w Fojutowie zapoznają się z miejscowymi zabytkowymi obiektami hydrotechnicznymi oraz walorami i potencjałem turystycznym Borów Tucholskich.

Wśród zapowiedzianych uczestników merytorycznej części konwentu są sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierd Dziekoński i minister sportu i turystyki Joanna Mucha. Minister Dziekoński wystąpi w blokach tematycznych poświęconych polityce regionalnej i różnym aspektom kształtowania ładu przestrzennego, obecność minister Muchy jest związana ze spodziewanym przyjęciem przez konwent stanowiska w sprawie wsparcia przez samorządy wojewódzkie rządowych projektów upowszechniania sportu w szkołach.

Oprócz tego debata dotyczyć będzie między innymi regionalnych aspektów nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, polskiej polityki architektonicznej, procesów rewitalizacyjnych i suburbanizacyjnych i ich korelacji, a także finansowania działań rewitalizacyjnych 2014-2020. Nasz zagraniczny gość, Cernin Martinez Yoldi z partnerskiego regionu Nawarra w Hiszpanii, będzie mówił o tym, jak z wyzwaniami związanymi z ochroną krajobrazu radzą sobie jego rodacy.

Październikowe posiedzenie Konwentu Marszałków jest drugim podczas obecnej prezydencji naszego województwa. Poprzednie odbyło się we wrześniu, a kolejne zostało zaplanowane na 2,3 i 4 grudnia.

(red.)
kujawsko-pomorskie.pl/
Fot. Andrzej Goiński
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook