11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W gminie Kęsowo praca wre w najlepsze!

2 min read

5 listopada 2018 r. w obecności posła na sejm RP  oraz zaproszonych gości uroczyście otwarto po kilkumiesięcznym remoncie o wartości 713154 zł. halę sportową przy Szkole Podstawowej w Kęsowie. Podczas tego wydarzenia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kęsowie pasowano na uczniów 1 klasy.

8 listopada 2018 r. wójt Radosław Januszewski spotkał się w Bydgoszczy w Biurze Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z Dyrektorem Tomaszem Łapiczem oraz w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Zastępcą Dyrektora Lechem Kuberą.


Rada Gminy w Kęsowie na sesji w tym samym dniu poparła projekt uchwały zabezpieczający środki na dwa ważne zadania zaplanowane do wykonywania przez nasz samorząd w 2019 roku:


  • 1. Budowa budynku bazy ratownictwa wodnego oraz przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku po byłej hydroforni na magazyn sprzętu wodnego wraz z urządzeniami budowlanymi z tym związanymi przy jeziorze w Tuchółce w celu wzmocnienia konkurencyjności obszaru Gminy Kęsowo poprzez rozwój oferty turystycznej. Najniższą ofertę w przetargu na to zadanie wcześniej zaoferowała firma Elmal Eliasza Adamczewskiego – 481 000,01 zł.
    2. Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 240 Chojnice-Świecie od km 12+853 do km 14+303 polegająca na budowie drogi dla rowerów wraz z infrastrukturą i urządzeniami budowlanym. Najniższą ofertę w przetargu na to zadanie zaoferowała firma Usługi Komunalno – Transportowe Amar Mariusza Rudnika z Lichnów – 1 114 958, 72 zł.

W ciągu 14 dni zostaną podpisane umowy z wykonawcami w/w przedsięwzięć.

9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie szkół na terenie gminy Kęsowo uroczyście zaśpiewali hymn Polski, z okazji 100 lecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

Tego samego dnia o godz. 12 nastąpiło pasowanie dzieci szkoły filialnej w Drożdzienicy na uczniów zerówki oraz pierwszej klasy.

9 listopada w Urzędzie Gminy w Kęsowie przygotowano dokumenty oraz podjęto kroki w kierunku założenia kolejnego stowarzyszenia działającego w sferze sportowej na terenie gminy Kęsowo.

Tego dnia o godz. 14 z sołtysem Leszkiem Jaszczyszynem wójt Radosław Januszewski dokonał odbioru świetlicy w Przymuszewie po remoncie polegającym na malowaniu pomieszczeń budynku przez firmę ELMAL Eliasza Adamczewskiego.

Koszt tego przedsięwzięcia to 2 000 zł, sfinansowanego ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Przymuszewo na 2018 rok.

9 listopada o godz. 15 wójt Radosław Januszewski wziął udział w obchodach XX lecia Powiatu Tucholskiego, które odbyły się w Książnicy Tucholskiej z udziałem radnych powiatowych wszystkich kadencji od 1998 roku. Spotkanie poprowadzili starosta Michał Mróz oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Oller.


Gmina Kęsowo

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook