27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Kęsowie praca wre, aż miło!

2 min read

Pojechaliśmy do Kęsowa z myślą, aby przygotować krótki materiał promujący najbliższy piknik historyczny. Jednak coś innego przykuło naszą uwagę, spychając pierwotny zamiar na plan dalszy. Władze Kęsowa zdecydowały o tym, aby przebudować pobliski park z myślą o mieszkańcach. Rzeczywiście, prace są w toku. Zalożono, że cała inwestycja zostanie zakończon najdalej do dziewiątego czerwca. To zrozumiałe, wszystkim zalezy na tym, aby druga część pikniku odbyła się już w nowym otoczeniu. Ścieżki wyłożono specjalną kostką brukową, zadbano o zieleń, jak feniks z popiołów odradza się fontanna. Pojawiły się także ozdobne kolumny, które sygnalizują miejsce wjazdu i wyjazdu. Prócz tego dostrzegliśmy specjalną kładkę. Jest jeszcze sporo do zrobienia, jednak wydaje się, że zaplanowany tok robót nie powinien zostać zakłócony. Całość przedsięwzięcia zlecono firmie z Lichnowych.

Całość robót jest ciągle nadzorowana przez urząd, zapewne włodarze wychodzą z założenia, że pańskie oko konia tuczy. Jednak zostawmy czasy sanacyjne za sobą, nie ten sprzęt i motywacje.

Kiedy całość zostanie ukończona pewnym jest, że mieszkańcy zyskają cenny obiekt, w którym nie zabrakło nawet amfiteatru. Zaczekajmy do pikniku historycznego, przekonamy się o efektach.

Od naszej ostatniej wizyty w Kęsowie sporo się zmieniło. Wieś rozwija się, to pewne, udało nam się porozmawiać z jednym ze strażników gminnych – przemiły funkcjonariusz. Zadaliśmy mu sporo pytań, łącznie z tymi, które bulwersują kierowców, oczywiście chodzi o fotoradary. Już wkrótce specjalnie dla naszych czytelników odwiedzimy komendanturę straży i być może uzyskamy odpowiedzi, na które wszyscy czekają.

Ostatecznie, zostawiamy Kęsowo do najbliższego wtorku.

m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook