21 października 2020

W kwestii promocji Starostwo Powiatowe jest tworem skostniałym? (felieton)

2 min read

Starostwo Powiatowe w Tucholi własnie zawaliło sprawę. Bezpowrotnie przepdała wyjątkowa, darmowa promocja powiatu w osobie 130 uczestników wyjątkowego spływu kajakowego Brdą w Której udział wzięła osoba wyjątkowa – pan Aleksander Doba – światowa, podróżnicza sława, która pokonała i to dwukrotnie ATLANTYK!

Do tego wydarzenia wzorowo podeszła gmina, powiat okazji nie dostrzegł – wstyd Panie i Panowie!

Przypomnijmy wydarzenie sprzed kilku dni…

Powiat, jako instytucja ma swój sposób promowania, może i ciekawy, ale jego formuła mocno się przyjadła powtarzalnością.

***

Dnia 12 lutego 2015 r. (tj. czwartek) w godz. od 12.00 – 13.30 ulicami Tucholi po raz kolejny przejdzie barwny Korowód Kolędników.

Jeszcze na początku XX wieku obrzędy kolędnicze – korowody przebierańców – były w Borach bardzo żywe.Herody, Gwiazdki albo Gwiazdory odwiedzały domy poczynając od Adwentu, w czasie Godów (Świąt Bożego Narodzenia), jak też w karnawale i w Zapusty. Śpiewano wówczas improwizowane kolędy, frantówki i wygłaszano zabawne dialogi. Zwyczaj ten powoli zanika, jedynie w nielicznych środowiskach żyje i jest kultywowany. By go ożywić, wspólnie z grupami jasełkowymi z tucholskich szkół, zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy podczas przemarszu. 

Trasa przemarszu:

Korowód wyruszy z parkingu przed Książnicą Tucholską,  następnie odwiedzi Technikum Leśne, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem, Szkołę Podstawową nr 3, Zespół Szkól Ogólnokształcących,  Starostwo Powiatowe; Placem Wolności przejdzie do Szkoły Podstawowej nr 1, Urzędu Miasta Tuchola, Tucholskiego Ośrodka Kultury  i z powrotem do Książnicy Tucholskiej.

***

Czy od zeszłego roku  w tym happeningu coś ulegnie zmianie? Raczej nie, dlatego to, co będzie za tydzień, równie dobrze możemy obejrzeć tutaj i to już dzisiaj:

O co prosimy? O jedno… zaskoczcie nas, turystów i mieszkańców czymś nowym! Brak pieniędzy nie może być wytłumaczeniem każdego „ograniczenia” czegoś oczywistego – inwencji!

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook