22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W kwestii utrzymania swoich dróg, władze powiatu powinny zostać odwołane i to w trybie natychmiastowym!

3 min read

SONY DSC

Lata zaniedbań, długi, opieszałość, brak kontroli , lekceważenie głosów ludzi, to podstawowe zarzuty w stronę władz naszego powiatu. gdziekolwiek się nie znajdziemy, uzasadnione pretensje są wszechobecne. Kolokwialnie mówiąc „świecimy za nie oczyma”.

I trudno mieć pretensje do urzędników powiatowych, którzy tak „szyją, jak im materii staje”, niestety, materii nie ma i nie będzie, ponieważ tę „zdychająca jednostkę należy dobić zawczasu, aby już nie generowała kosztów”.

Powiaty, to jedno wielkie, zadłużone nieszczęście, nasze nieszczęście, nikomu nie są potrzebne i im szybciej upadną, tym lepiej.

Gdyby kompetencje powiatów ( w tym tucholskiego) przejęły gminy, już dawno przestalibyśmy rejestrować podobne „kwiatki”.

Tę „laurkę” wystawiamy powiatowi tucholskiemu za drogę pomiędzy Łyskowem, a Wielkim Mędromierzem. Droga jest w marnym stanie, chociaż ciągle przejezdna, niestety, pod pewnymi warunkami, które władze powiatu kompletnie zaniedbały, zlekceważyły, można wymieniać w nieskończoność. tutaj nie potrzeba wielkich finansów, tylko zgranej brygady z łopatami, kilka przyczep kruszywa i trzy, cztery dni pracy.

Bałagan po nawałnicy, wszędzie walają się gałęzie, pniaki drzew, korzenie, niedrożne rowy przydrożne, w efekcie zalana wodą droga, w części z winy rolników, którzy dzielnie wspomagają jej destrukcję. Przystanek autobusowy, nawet w niezłym stanie, cóż z tego, skoro podjazd przed nim przypomina drogi Syberii. Jak do niego dojść? Może  warto pobliskich mieszkańców zaopatrzyć w kalosze, kajaki, a może nawet w śmigłowiec, bo do wspomnianego przystanku nie prowadzi nawet utwardzone pobocze. Nie trzeba wielkich nakładów i mówienia „NIE”, by coś zmienić na lepsze, potrzeba  odrobinę dobrych chęci i kilkanaście par rąk do pracy. Ile jest jeszcze podobnych miejsc w powiecie? Odnajdziemy je wszystkie z pomocą naszych Czytelników i Widzów, prędzej, czy później, ale nie to jest ważne,  jak zmusić samorządowców powiatu, by wreszcie przestali konferować, a wzięli się do uczciwej pracy, która da wymierne i widoczne efekty? Wykręt w postaci „trudnej sytuacji” tutaj nie działa, mamy do czynienia z ewidentnym potwierdzeniem oczywistości – ten samorząd musi odejść i to w komplecie, to ciało jest już tylko wypalonym, bezradnym truchłem, niezdolnym nawet machnąć ręką. Ten gest za kilka miesięcy, zrobią zapewne lokalne społeczności i… słusznie!

Obejrzyjmy tę „katastrofę” – dwukrotne kliknięcie obrazka otworzy go w wysokiej jakości – szczególnych wrażeń życzymy Szacownemu Zarządowi Powiatu, fizjologiczne zaczerwienienie Państwa twarzy, ze wstydu, jest tutaj zjawiskiem naturalnym, zawsze można na głowy założyć papierowe torby, mając nadzieję, że  ludzie Was nie poznają i szybko zapomną o tym, co znowu zarejestrował ten „przeklęty TOKiS„?


(mrf.)

Fot. nadesłane, mat redakcyjne, rejestracja 02.02. 2018

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook