23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Małym Mędromierzu powstaną mieszkania socjalne. Kto je zasiedli?

2 min read

Pan Burmistrz Tucholi, zdaje się po afroncie ze strony pana marszałka województwa w sprawie odcinka drogi 240, z Tucholi do Bladowa, a ściślej ścieżki, która uchroniłaby pieszych i rowerzystów od śmierci, uderzył zapewne pięścią w stół i to drugi raz w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie ten mebel wymienić na nowy. Sprawa jest tego warta.

Tym razem nowa, zupełnie dobra decyzja dotyczy powstania ponad dziesięciu mieszkań socjalnych, niestety, nie w Tucholi.

Gmina Tuchola otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego na adaptację budynku dawnej szkoły w Małym Mędromierzu z przeznaczeniem na mieszkania socjalne.

Jak mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, w wyremontowanym budynku znajdzie się 11 mieszkań.

Dofinansowanie sięgnie 40% kosztów zadania. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. Termin wykonania prac budowlanych ustalono na koniec września br.

Gmina nie podaje informacji, kto zasiedli powstające mieszkania, zakładamy, że nie będą to „uchodźcy”, choć jeden z członków rady miejskiej, nie widzi żadnego problemu w tym, że takowi mogą znaleźć się w lokalnej społeczności.

Ciekawe jest również to, czy gmina już wytypowała ewentualnych szczęśliwców, którzy w starym budynku odnajdą swój nowy dom i  czy ewentualnie będą współuczestniczyć w jego tworzeniu?

Zamiana szkoły na budynek socjalny, to okazja i zapewne potrzeba chwili, ale…, czy wzięto pod uwagę to, że kiedyś w przyszłości, być może, dojdzie do boomu demograficznego i ta urocza wieś, będzie potrzebowała ponownie szkoły ( względy ekonomiczne). Co wtedy? Powstanie nowa szkoła? Wątpliwe, zwłaszcza, że nauczyciele w tej kadencji wysokiej Rady są w niektórych kręgach decyzyjnych, traktowani, jak zło konieczne. Wersja optymistyczna jest taka, że po najbliższych wyborach samorządowych, zmieni się być może wszystko… na lepsze.

________________________

(red.)

Na podst. tuchola.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook