8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W niedzielę o 17-stej Kęsowo wypowiedziało wojnę Rosji?

2 min read

No, może nie do końca, ale faktem jest, że miało miejsce wydarzenie bez precedensu.

Dzisiaj (16-08) o 17-stej w kęsowskim ośrodku kultury odbył się koncert kapitalnych zespołów muzycznych z Ukrainy. Goście nie są u nas pierwszy raz. Występowali również przed tucholską publicznością. My mieliśmy przyjemność podziwiania ich występu czas jakiś temu w Jeleńczu, kiedy tamtejsza świątynia znajdowała się jeszcze w trakcie generalnego remontu. Ukraina przechodzi obecnie trudne chwile i bez wątpienia potrzebuje wsparcia i właśnie takie otrzymała ze strony widzów, którzy przybyli na koncert. Ten biletowano, koszt był niewielki, raptem 10 złotych, jednak interesującym był cel, na który zbierano pieniądze – wsparcie armii ukraińskiej.

Wraz z muzykami do Kęsowa przybyła  wolontariuszka która była na froncie wojny rosyjsko – ukraińskiej. Sytuacja bez wątpienia budzi kontrowersje, ponieważ w naszym profilu Facebooka już odbyła się krótka wymiana zdań. Te były podzielone, czy rzeczywiście powinniśmy w ten sposób wspierać Ukraińców, czy lepiej byłoby przeznaczyć środki na rzecz pokoju, między zwaśnionymi stronami. Wójt Kęsowa ma ten temat swoje zdanie, zapewne słusznie, gdzie ucina dyskusję stwierdzeniem: „każdy kraj ma prawo się bronić”. Dość radykalnie , choć nie od dzisiaj strona polska jest nagabywana treściami płynącymi ze strony rządu ukraińskiego, że jeżeli go nie wspomożemy, pożoga wojenna, którą wywołali tzw. „separatyści”, może rozlać się również na Polskę. Oni stanowią ostatnią linię oporu przed podbojem Rzeczypospolitej.

Dość naiwne stwierdzenie, ale i taki scenariusz trzeba wziąć pod uwagę, pomimo beznadziejnych zapewnień naszego rządu o tym, że nic nam nie grozi. Rząd jak zwykle… kłamie.

W tym konflikcie Rosja jest agresorem, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, ale nie możemy również zapominać o wodospadzie krzywd, które ponieśli Polacy,  ze strony ukraińskiej. Oczywiście, mówimy o trudnej historii, ale i tych faktów zapomnieć nam nie wolno.

Świat patrzy na to wszystko i zastanawia się, gdzie sytuacja osiągnie swój punkt kulminacyjny i czy dojdzie do konfliktu totalnego? To może się wydarzyć w każdej chwili, dopóki Kreml zachowywać się będzie jak La Cosa Nostra.

Obecnie Rosja jest słaba i w światowym konflikcie jest bez szans, pytanie jest inne, czy ten jest gotowy współdziałać przeciwko wspólnemu wrogowi, który zaatakował kolejne państwo?

Tutaj powstają niepokojące pytania i różnice zdań. Ta koalicja jest wątła, całkowicie podporządkowana pieniądzowi. Pamiętajmy o tym, wojna to wielki… biznes, a życie ludzkie jest w rodzącym się konflikcie bez znaczenia.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook