22 października 2020

W powiecie debatowano o bezpieczeństwie

2 min read

Chciałoby się powiedzieć: lepiej późno, niż wcale i choć nikt w tych sprawach dynamitu ponownie nie wymyślił, ten fakt warto odnotować, choć notatka została „zadana z góry,” dlatego nie do końca wiemy, czy rozmowy toczyły się na ten, czy tez inne zbieżne, a tego można być prawie pewnym.

5 marca pod przewodnictwem Starosty Tucholskiego Michała Mroza Komisja Bezpieczeństwa Powiatu Tucholskiego omawiała m.in. kwestę skupu chorych i padłych zwierząt czy zagrożenia ze strony agresywnych zwierząt.

Najwięcej uwagi Komisja poświęciła następującym zagadnieniom:

  • Powiatowy inspektor Weterynarii omówił poruszany w mediach temat skupu zwierząt z połamanymi kończynami oraz przewozu padłych zwierząt. Do przewozu trzeba mieć koncesję, ale handlarze nielegalnie transportują je przerobionymi samochodami dostawczymi, o ładowności do 3,5 tony. Policja zapowiedziała działania skierowane na ujawnianie tego procederu.

  • Szukano rozwiązania na przedświąteczne korki w Tucholi, spodziewane na kilku skrzyżowaniach. Policja będzie ręcznie regulowała ruch, po każdym telefonicznym zgłoszeniu takiej potrzeby.

  • Komisja rekomendowała wdrożenie w Powiecie Tucholskim systemu ostrzegania i alarmowania  o zagrożeniach o nazwie Info Alert. W systemie tym ostrzeżenia pogodowe ze strony Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazywane są bezpośrednio do wskazanych odbiorców. Wdrożeniem zajmie się kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

  • W związku z wydarzeniem w Klonowie, gdzie pozostawione bez nadzoru psy dotkliwie pogryzły 17 letnią dziewczynę, zwrócono uwagę na problem wałęsających się agresywnych zwierząt. Podkreślano wagę respektowania przepisów prawa, wymagającego zabezpieczenia zwierzęcia przed możliwością wyrządzenia szkód, ale też proszono Policję o uwrażliwianie właścicieli na konieczność dokonywania szczepień.

Komisja przyjęła też sprawozdanie z aktualnego stanu bezpieczeństwa i zagrożeń występujących na obszarze powiatu.

Oczywiście tej notatki nie opublikowano w tekście, ale szczegóły można z trudem odnaleźć w BiP-ie oraz w kontrolowanych przez starostwo, mediach własnych.


(red.)

tucholski.pl

inter.media.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook