28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W przyszłym roku Tuchola stanie się największą wsią województwa?

2 min read

Złośliwi, którzy od dawna Tucholę określają mianem „wsi”, pewnie przez chwilę mieli używanie, jednak życie pisze zupełnie niespodziewane scenariusze. Oto jeden z nich…

Powodem tego zamieszania będzie Marszałek Województwa z jednej strony i Burmistrz Tucholi z drugiej. Pierwszy dał propozycję, drugi włodarz już dzisiaj włączył pomysłowi zielone światło. Nie, nie oznacza to, że po wielu latach Tuchola utraci prawa miejskie, choć przez chwilę będzie to właśnie tak wyglądało. Nie dajmy się jednak zwieść słowom, bo są one tylko fasadą czegoś ciekawszego, imprezy, która być może pod względem uczestników przyćmi słynną imprezę Kurkowego Bractwo Strzeleckiego z Tucholi sprzed kilku lat.

Czy pod względem jakości również? Nie, bo będą to dwa odległe od siebie przedsięwzięcia, za które również i my zapłacimy. Wracamy do korzeni?

W poniedziałek (01.08) w Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyło się spotkanie organizacyjne poświęcone dożynkom w gminie Tuchola, o czym magistrat nie raczył zawiadomić mediów niezależnych. Przyzwyczailiśmy się, to norma, której nikt nie akceptuje, ale o tym przy innej okazji.

Podczas spotkania, burmistrz Tucholi przedstawił również propozycję organizacji w przyszłym roku w Tucholi „Kujawsko-Pomorskich Dożynek Wojewódzkich”.

„Kandydaturę naszego miasta wskazał marszałek województwa. Z pewnością jest to wyróżnienie i szansa na ogromną promocję naszej gminy. Wyrazimy chęć organizacji takiej imprezy u nas” – przyznał burmistrz Tadeusz Kowalski.

Po Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich i Europejskich Spotkaniach Historycznych Strzelców w 2012 r. byłaby to kolejna, tak duża impreza w stolicy Borów Tucholskich.

A swoją drogą ciekawe jest, jak przyozdobione zostanie miasto. Czy w środku tucholskiego „Ronda samobójców” ustawiony będzie wielki kopiec słomy, a na każdym zakręcie snopek? A może ktoś uplecie słomiany kombajn, albo inny traktor? Jeżeli nawet nie, to z pewnością obwiązywać będą tradycyjne stroje, być może wzorowane na  bohaterach znanej, tzw. kultowej komedii, sagi, o rodzinie Pawlaków i Kargulów. Ciekawe też, czy powstanie słynny płot, symbol obwodnicy tucholskiej, której jak nie było, tak nie będzie.

Może być zabawnie…, zawszeć jakaś odmiana, warto już dzisiaj przeszukać stare kufry w poszukiwaniu siermięgi, bo…,” kiedy wszedłeś między wrony… ” itd.

_________________

(mrf.)

Źródło: tuchola.pl

Fot. kadr  z filmu.

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook