13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W ramach programu Senior+ Tuchola otrzyma 80 000 złotych!

2 min read

W Warszawie odbyła się uroczystość podpisania porozumień z przedstawicielami samorządów w ramach programu „Senior+”. W uroczystości obok wicepremier Beaty Szydło i minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej uczestniczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wraz z posłem Łukaszem Schreiberem. 19 samorządów z naszego regionu otrzyma łącznie ponad 1,6 mln zł. dofinansowania na budowę nowych i utrzymanie istniejących placówek.

Kujawsko-pomorskich samorządowców w trakcie dzisiejszego wydarzenia reprezentowali burmistrz Lubienia Kujawskiego Marek Wiliński oraz burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Fundamentem rodziny są dziś seniorzy – mówiła na uroczystości wicepremier Beata Szydło. – Dziś senior, to osoba aktywna. Wsparciu tej aktywności służy program „Senior+”. Gratuluję samorządom, które włączają się w ten program– dodała.

Minister Elżbieta Rafalska dziękowała samorządom, że coraz częściej dostrzegają potrzebę budowania lokalnych polityk w swoich regionach. Poinformowała też o dodatkowym naborze do programu „Senior+”.

Oferty można składać do 20 marca. Inne programy dla osób starszych to także ASOS (Rządowy Program Aktywności Osób Starszych) oraz „Opieka 75+”. Seniorom potrzebny jest szacunek– mówiła. Efektem tegorocznej edycji programu „Senior+” jest ponad 5,3 tys. nowych miejsc dla seniorów.

Dofinasowanie na budowę nowych placówek „Senior+”(domów i klubów „Senior+”) o trzyma 11 samorządów z województwa kujawsko-pomorskiego w tym również gm. Tuchola w wysokości 80 000 złotych.


(red.)

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook