25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W rytmie walca… drogowego i na podwójnym gazie

1 min read

3215979-walecBycie idiotą, może być spowodowane różnymi czynnikami. Bywa, że warunkują tę kwestię geny, cóż, wtedy trudno mówić o winie chorego. Inaczej sprawa wygląda wtedy, gdy idiotą zostaje się na własne życzenie i przy pomocy przeróżnych „wspomagaczy”. To problem powszechny, zwłaszcza wśród niektórych kierowców, którzy pędząc na podwójnym gazie są sprawcami tragedii. Jak jednak nazwać pospolitego bandytę, który w stanie upojenia alkoholowego wsiada za kierownicę… walca drogowego? Miano już znamy, teraz poznajmy historię…

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca walca, którego wczoraj zatrzymali tucholscy policjanci. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04) policjanci ruchu drogowego na trasie Wymysłowo-Kiełpin zobaczyli walec drogowy, który jedzie całą szerokości jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący maszyną mężczyzna „wytoczył” się z pojazdu. Był to 52-tucholanin. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 52-latek ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie w sądzie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą więzienia do lat dwóch.

 

_________________________________

 

Policjantom dziękujemy za skuteczną eliminację potencjalnego zabójcy.

 

(red.)

 

Informacja za…

 

asp. Brygida Zimnoch
Oficer Prasowy
KPP w Tucholi

http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook