W rytmie walca… drogowego i na podwójnym gazie

3215979-walecBycie idiotą, może być spowodowane różnymi czynnikami. Bywa, że warunkują tę kwestię geny, cóż, wtedy trudno mówić o winie chorego. Inaczej sprawa wygląda wtedy, gdy idiotą zostaje się na własne życzenie i przy pomocy przeróżnych „wspomagaczy”. To problem powszechny, zwłaszcza wśród niektórych kierowców, którzy pędząc na podwójnym gazie są sprawcami tragedii. Jak jednak nazwać pospolitego bandytę, który w stanie upojenia alkoholowego wsiada za kierownicę… walca drogowego? Miano już znamy, teraz poznajmy historię…

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca walca, którego wczoraj zatrzymali tucholscy policjanci. Mężczyznę czeka rozprawa w sądzie, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04) policjanci ruchu drogowego na trasie Wymysłowo-Kiełpin zobaczyli walec drogowy, który jedzie całą szerokości jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Kierujący maszyną mężczyzna „wytoczył” się z pojazdu. Był to 52-tucholanin. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 52-latek ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie w sądzie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą więzienia do lat dwóch.

 

_________________________________

 

Policjantom dziękujemy za skuteczną eliminację potencjalnego zabójcy.

 

(red.)

 

Informacja za…

 

asp. Brygida Zimnoch
Oficer Prasowy
KPP w Tucholi

http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

admin

Next Post

Nasze kalendarium: 25 dzień kwietnia

śr Kwi 24 , 2013
Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Obchodzony od 2006 corocznie 25 kwietnia, zapoczątkowane przez kanadyjską organizację Parental Alienation Awareness Organization (PAAO), z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej PAAO Sarvy Emo, rozwódki sprawującej naprzemienną opiekę nad dziećmi ze swoim byłym mężem.  

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook