25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W sprawie codziennego użycia maseczek słów kilka

1 min read
Szanowni, drobna uwaga w sprawie codziennego użycia maseczek.

Trudno powiedzieć dlaczego, ale niewiele jest informacji o tej sprawie, dlatego warto się nad nią pochylić. Jeżeli maseczka ma spełniać swoją funkcję, czyli ochronić nas czy innych, musi być stosunkowo często zmieniana. W przeciwnym razie staje dla nas bardziej niebezpieczna, niż wtedy, gdybyśmy jej nie nosili. Są dwie szkoły, jedna mówi o tym, że należy ją utylizować po wizycie w sklepie, zakładając, że spędzimy w nim około 20 minut.
Druga dopuszcza korzystanie z niej do 2 godzin. Nie ma rady, musimy ten czas ocenić sami w zależności od tego w jakim otoczeniu się znajdowaliśmy.
Maski jednorazowe zwyczajnie wyrzucamy, wielokrotnego użytku musimy wyprać, wysuszyć, a następnie wyprasować gorącym żelazkiem. Mówimy oczywiście o warunkach domowych.
Z wymienionych względów zachowajmy rozsądek, musimy mieć tych nieszczęsnych masek kilka. Niestety, mamy doniesienia, że są ludzie, którzy wykorzystują te same maski dłużej, niż jeden dzień!!!!

Co najgorsze, problem dotyczy osób starszych, które chcą oszczędzić, a nie wiedzą o tym, jak bardzo się narażają. Uczulamy, zwłaszcza rodziny, zwróćcie im uwagę, to konieczność!!!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook