25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W sprawie Dnia Dziecka, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych

3 min read

Starosta Tucholski wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi  z przykrością informuje, że z powodu pandemii w tym roku nie odbędzie się nasza coroczna, duża impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka, Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, która odbywała się zawsze pod koniec maja.

Jednak chcąc pozostać z Państwem w ciągłym kontakcie, myśląc w tym trudnym dla wszystkich czasie o dzieciach, rodzinach zastępczych oraz osobach niepełnosprawnych z naszego powiatu z tej okazji postanowiło ogłosić konkursy plastyczne dla trzech grup. Dzieci nie chodzą do szkół, osoby niepełnosprawne nie mogą uczęszczać na zajęcia do swoich palcówek, rodziny zastępcze wraz z dziećmi pozostają w domach dlatego chcemy Wam urozmaicić czas i zaprosić do naszych konkursów, których regulaminy już w środę ukażą się na stronie internetowej www.tucholski.pl oraz www.pcprtuchola.pl. Każdy znajdzie coś dla siebie! Serdecznie zapraszamy do udziału w 3 konkursach:

  1. Konkurs plastyczny dla dzieci na stworzenie plakatu pod hasłem: „Odlotowy Dzień Dziecka”. Najlepsza praca będzie wykorzystana do przygotowania plakatu promującego Dzień Dziecka w 2021 r.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Tucholi,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wraz z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej – Zarząd Gminny Lubiewo przy udziale środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  1. Konkurs dla osób niepełnosprawnych na wykonanie „Kartki Wdzięczności”.
    Wszystkie nadesłane na konkurs kartki po rozstrzygnięciu konkursu rozesłane zostaną do wszystkich osób, które w swojej codziennej pracy lub poprzez świadczenie wolontariatu zaangażowane były bezpośrednio w świadczenie pomocy osobom zarażonym lub podejmowały starania w zapobieganiu rozpowszechniania się choroby COVID-19, m.in. do: służb medycznych, policji, straży, jednostek pomocy społecznej, opiekunek środowiskowych, pracowników dps, placówek opiekuńczo- wychowawczych, wolontariuszy szyjących maseczki, itd.

Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Tucholi, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi wraz z Stowarzyszeniem na Rzecz Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej „Przyjazna Dłoń” Wysoka przy udziale środków
z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

  1. Konkurs dla rodzin zastępczych na nagranie filmu 100 sekundowego „Kolory codzienności”.

Filmiki będą wykorzystane do promocji rodzicielstwa zastępczego  w powiecie tucholskim. Organizatorem konkursu jest Starostwo Powiatowe w Tucholi, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.

Oceniającymi będą przedstawiciele lokalnych mediów.

 

****

Od redakcji

„Odlotowy Dzień Dziecka” przygotowywaliśmy od kilku miesięcy. Zjednoczone siły wielu jednostek z Tucholi, pod dowództwem PCPR-u i szefowej, Pni Ani podjęły się ogromnej pracy logistycznej. Ten wyjątkowy dzień w roku miał być zorganizowany na terenie kompleksu sportowego OSiR. Po wielu rozmowach i staraniach na płytach boisk i w hali sportowej miały się pojawić wiatrakowce, ogromne balony, szybowce, amerykański czołg Abrams, oddział specjalny antyterrorystów, pokazy dronów w akcji, latawce, mistrzostwa modeli pływających i wiele, wiele innych atrakcji. Niestety, przeklęty wirus i ograniczenia zniweczyły wszystkie starania.
Odlotowy Dzień Dziecka odbędzie się, właśnie otrzymaliśmy budzącą nadzieję informację, niestety, przyjmie zupełnie inną formę, o czym wkrótce poinformujemy. TOKiS – PRESS TV mocno zaangażował się w tę sprawę.

(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook