29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W sprawie „imigrantów” deklaracje padają już w opłotkach Tucholi

2 min read

Nie ma jeszcze jasnych deklaracji co do „uchodźców” / imigrantów” ( obie nazwy związane są z tzw. poprawnością polityczną) ze strony władz Tucholi, ale niezwykle ciekawe informacje docierają do nas z pobliskich Chojnic.

Burmistrz tego uroczego miasteczka, podczas najbliższej sesji Rady Miasta ma zamiar podjąć temat przyjęcia rodziny, bodaj  syryjskiej, składającej się (jak na razie) z trzech osób, a której miasto zapewni godne środki do życia. Można przez to rozumieć zapewnienie im: mieszkania, pracy, godnego wynagrodzenia i sprawnej asymilacji ( choć to podobno niemożliwe jak twierdzą arabiści).

Pan burmistrz wyrywa się przed szereg, zapewne mocno wsłuchując się w głos obecnej pani Premier, która jak wiadomo potrafi czytać z oczu każdemu, co oznacza, że przy pomocy swoich nadzwyczajnych umiejętności wie kto jest dobrym chrześcijaninem, kto muzułmaninem, a kto zwyczajnym bandytą. Cóż, wobec takiego „daru”, czarnowidz z pobliskiego Człuchowa „wymięka” i to dosłownie.

Kto wie, być może polska opinia publiczna nie zna głęboko zakamuflowanej umiejętności przewidywania przyszłości, której swoich członków, być może na tajnych kompletach, uczy wiodąca obecnie ( jeszcze przez miesiąc) partia.

W Chojnicach, pomysł pana burmistrza z pewnością zostanie przyjęty owacjami na stojąco. Mając przed oczyma storpedowane formalnościami referendum społeczne w innej, ” błahej” sprawie, którą bez wątpienia była próba wywalenia na bruk lokalnej Straży Miejskiej, na którą mieszkańcy z trudem mogą patrzeć, a z największym wysiłkiem muszą tolerować, przyjmując od niej wszelkie zalegalizowane prawem, sposoby drenażu swoich kieszeni.

Zamiast służyć kasują, jakież to oczywiste, jednocześnie genialne w swojej prostocie! Prawda?  Teraz, być może ze społecznych składek (podatki) lokalne społeczeństwo będzie bulić na przyjezdnych, których nikt nie chce z prostych przyczyn, które podziwiamy każdego dnia w telewizjach świata.

Ksenofobia? Nie, zdrowy rozsądek i umiejętność, (podobno nie mają jej zwierzęta, nieprawda!) przewidywania. Biorąc pod uwagę wspomniane dwie rozgrzebane sprawy, może się okazać, że wkrótce jedna z nich upadnie, ponieważ strażnicy będą mieli równie dużo roboty, co policja, choć ta ostatnia z trudem może się obronić sama.

Ciekawe, kiedy podobne deklaracje padną ze strony  tucholskiego magistratu? U nas będzie gorzej, bo może się okazać, że policjantów zastąpi… społeczeństwo? Ono jednak musi ustalić pewne priorytety, kogo boi się bardziej „lokalnych układów”, czy nieprzewidywalnych obcych. To może być przełom, a Tuchola obudzi się z wieloletniego snu, oby nie z ręką w szpitalnym … nocniku.

____________________

(mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook