5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Świcie trwa wycinka i zrywka drewna, wstęp do okolicznych lasów dalej zabroniony!

1 min read

W Świcie mamy  wielkie sprzątanie wiatrołomów, po ostatniej nawałnicy. Wycinka i zrywka trwają w najlepsze i rzeczywiście, drwale mają pełne ręce roboty. Widać już postępy!

Najbardziej kosztowną dla Lasów Państwowych będzie czynność transportu drewna okrągłego z miejsca pozyskania (od pnia) do miejsca załadunku, składowania, wstępnej obróbki itp. Jest to najtrudniejsza i najkosztowniejsza faza transportu, ze względu na duże rozproszenie surowca drzewnego i niekorzystne warunki przyrodnicze ( zrywka). I tak mamy szczęście, że nie mieszkamy w terenie górzystym, kosztowałoby to znacznie więcej.

Jadąc od strony ulicy Świeckiej do Świtu zachowajmy ostrożność, na leśnej drodze w każdej chwili z lasu może wyjechać jakieś „mechaniczne dziwadło”. W takiej sytuacji, najlepiej się zatrzymać.

W samym Świcie…, wielka zmiana! Zniknęła z mostu biała „szmata” spełniająca rolę baneru reklamowego.  Są turyści, są namioty, pojawiają się również wozy kempingowe. Nowy dzierżawca dba o swój teren, toalety są czyste, zadbane,  a drewniany „kiosk” znowu pełni funkcję recepcji i centrum aprowizacji. Obsługa jest miła. Sprawdziliśmy, niczego nie brakuje z wyjątkiem… słońca, ale to już zupełnie inna historia.

Polecamy i zapraszamy do Świtu!

_______________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook