27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W tucholskiej komendzie sporo się dzieje. Pożegnanie funkcjonariuszy

2 min read

W ciągu ostatnich dwóch dni (01 – 02.02.2017r.) z Komendą Powiatową Policji w Tucholi pożegnało się dwóch policjantów. Dalszą służbę w Policji, ale już w chojnickiej jednostce, pełnić będzie st. sierż. Sylwia Bruska, natomiast z mundurem pożegnał się asp. sztab. Dariusz Rudnik.

St. sierż. Sylwia Bruska w Policji służy od 2010 roku. Od samego początku związana była z tucholską jednostką. Pierwsze kroki stawiała w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Od 2012r. zajmowała się sprawami nieletnich, a od 2013r. do teraz  służyła w Referacie Dochodzeniowo – Śledczym.  W środę (01.02.2017r.) Komendant Powiatowy Policji w Tucholi podziękował naszej koleżance, za dotychczasową służbę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie tucholskim i życzył rozwoju jej dalszej kariery w chojnickiej jednostce. O koleżankach i kolegach z komendy będzie jej z pewnością przypominać ofiarowany upominek.

Asp. sztab. Dariusz Rudnik służbę w Policji rozpoczął w  1993r. w Chojnicach. Od samego początku związany był ze służbą kryminalną.  W 2001r. przeniósł się do Sępólna Krajeńskiego, by w 2006r związać się z jednostką w Tucholi. Początkowo pełnił funkcję  kierownika Referatu Dochodzeniowo – Śledczego, natomiast trzy lata później objął nadzorem cały pion kryminalny w tucholskiej komendzie. Spod jego skrzydeł wyszło wielu policjantów dochodzeniowych.

Wczoraj (02.02.2017r.), podczas uroczystej odprawy, komendant tucholskiej Policji, nadkom. Wiesław Gapa, podziękował Dariuszowi Rudnikowi za długoletnią służbę i zaangażowanie w walce z przestępczością. W pożegnaniu wziął również udział, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Tucholi,  Zenon Wędzicki, który przez wiele lat współpracował z asp. sztab.  Rudnikiem.

Od policjantów i pracowników komendy, odchodzący naczelnik otrzymał pamiątkowe podziękowania i żartobliwy kolaż odzwierciedlający jego służbę w Policji.  Wszyscy obecni na uroczystości , złożyli świeżo upieczonemu emerytowi, życzenia wszelkiej pomyślności oraz dalszych sukcesów.

***********

Od redakcji T-P

Dziękujemy za służbę.

____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook