24 października 2020

W tym miejscu czekolada smakuje lepiej, niż w Krakowie!

2 min read

Zdecydowanie! Dotychczas byłem przekonany, że najlepszą gęstą, prawdziwą czekoladę „piłem” w Krakowie. I słowo – klucz piłem, a wcale tak być nie powinno…

Czekolada to kusicielka. Często kojarzymy ją z grzesznym podjadaniem, ale okazuje się, że jest grzechu warta. Jedzenie jej może przynieść dużo korzyści. Brzmi to nieprawdopodobnie, a jednak tak jest. Ten słodki przysmak potrafi korzystnie wpływać na wagę ciała. Tę właściwość ma jeden z jej składników – epikatechina. Powoduje on wytwarzanie energii, która przyspiesza metabolizm i wtedy łatwiej spalasz kalorie. Co pozostaje? Skosztować jej. Pytanie dokąd pójść lub pojechać? Podobno niezłą serwują w pobliżu Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy ( lub jak kto woli według byłego ministra Vincenta w Bydgoszczu). Nie wiem, nie sprawdzałem, jednak krążą już legendy o tym, że świetna serwowana jest w Krakowie. Zgadza się, informacja sprawdzona, tak rzeczywiście jest, jednak to wszystko jest bez znaczenia ponieważ najlepszą piłem w Tucholi!

Jest ciemna , gęsta, nosi nazwę „deserowej” i nie można jej wypić, trzeba skorzystać z ergonomicznie wygiętej łyżeczki. Z dodatkiem bitej śmietany, podczas konsumpcji masz wrażenie, że przenosisz się do…….. i w miejsce kropeczek można wpisać dowolnie wybrane słowo, które miło się kojarzy.

Doskonała jakość tej przyjemności jest bezsporna, a w połączeniu ze stylowym wnętrzem miejsca, gdzie jest serwowana i miłą obsługą, staje się w skali tego miasteczka ewenementem. Polecam.

_________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook