28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Zespole Szkół w Bysławiu dzieci uwielbiają warzywa i owoce!

2 min read

Można się było o tym przekonać w poniedziałek 13- 06 br.). Na wielkim, szkolnym boisku wyrosło prawdziwie wesołe, nadmuchiwane miasteczko. Przez kilka godzin Agencja Rynku Rolnego stworzyła dzieciom z klas 1-3 szkół podstawowych z: Bysławia, Lubiewa i Suchej oraz „zerówkom”, prawdziwy raj.

Głównym celem programu Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce i warzywa w szkole” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

W roku szkolnym 2015/2016 w Polsce program skierowany jest do 1 617 856 dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz dzieci klas I-III.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%), a całkowity budżet programu w roku szkolnym 2015/2016 wynosi ok. 20,5 mln EUR (87,8 mln PLN).

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Szkoły w gminie Lubiewo doceniają starania Agencji Rynku Rolnego, a dzieci pokochały zdrową żywność. Nagrodą stał się ten wyjątkowo spędzony przez nie dzień.

Spartakiada owocowo – warzywna w Zespole Szkół w Bysławiu. (Galeria)

_______________________
(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook