5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W ZESPOLE SZKÓŁ w Bysławiu odbyły się kolejne warsztaty CAPOEIRA

2 min read

19.10.2016 r. uczniowie ZESPOU SZKÓŁ  W BYSŁAWIU uczestniczyli w warsztatach CAPOEIRY. Były one prowadzone przez wybitnych gości z Brazylii Mestre Bamba ( Prezydent Organizacji Associacao de Capoeira Mestre Bamba ) oraz Profesora Muzenza ( Brazylijczyk prowadzący legionowską grupę ACMB). Goszczono również trenera z Polski, pana Pawła Kiełpińskiego.

W dniach 18. i 19. października bieżącego roku w Bysławiu odbywały się warsztaty oraz, w ramach lekcji wychowania fizycznego, zajęcia Capoeiry – brazylijskiej sztuki walki. W trakcie warsztatów odbyło się Batizado, czyli „chrzest” uczniów trenujących w bysławskiej grupie pod opieką Pawła Kiełpińskiego.

Prowadzącymi warsztaty byli niesamowici goście: prezydent organizacji  Associação de Capoeira Mestre Bimba – Mestre Bamba, który do Polski przyleciał prosto z Brazylii, oraz goszczący już w czerwcu w Bysławiu Profesor Muzenza, Brazylijczyk prowadzący warszawską grupę ACMB.

Pierwszego dnia warsztatów odbyły się zajęcia dla uczniów trenujących w bysławskiej grupie, tak aby goście mogli poznać bysławskich Capoeiristas oraz zapoznać się z ich umiejętnościami. Drugiego dnia warsztatów goście prowadzili zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Bysławiu, a popołudniu odbył się trening otwarty dla wszystkich chętnych oraz Batizado, w trakcie którego siedmiu adeptów Capoeiry w Bysławiu zdało swój egzamin, co zaowocowało uzyskaniem pierwszego, jasnozielonego sznura. W przeprowadzeniu egzaminu pomagali również goście z bydgoskiej grupy ACMB.

Dwa dni warsztatów były bardzo intensywne, zarówno dla uczestników jak i prowadzących, warto również dodać, że bysławska grupa trenująca Capoeirę została oficjalnie włączona w szeregi międzynarodowej grupy Associação de Capoeira Mestre Bimba!

Gratulujemy.

Galeria fotografii dostępna w naszym profilu Facebooka

__________________________________________

(red.)

Materiały dzięki uprzejmości Zespołu Szkół w Bysławiu.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook