czw. Lip 2nd, 2020

Wakacje z Chopinem? Tylko w Szafarni!

1 min read

W każdą niedzielę od 7 lipca do 25 sierpnia Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza o stałej porze (godz. 12.15) na recital chopinowski. Podczas pierwszego koncertu z cyklu „Wakacje z Chopinem” wystąpią pianistka Karolina Nadolska i aktor Paweł Kowalski.

W najbliższą niedzielę (7 lipca) w wykonaniu Karoliny Nadolskiej, solistki odnoszącej sukcesy zarówno w Polsce, jaki i za granicą, zabrzmią mazurki, Walc Es-dur op. 18, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 oraz pieśni w opracowaniu Ferenca Liszta. Listy Chopina z Szafarni do rodziny i przyjaciół odczyta aktor Paweł Kowalski, od początku kariery związany z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Podczas ośmiu koncertów rozbrzmiewać będzie muzyka Fryderyka Chopina. Zagrają wybitni artyści z polski i z zagranicy. Recitale połączone będą z odczytaniem  fragmentów Kuriera Szafarskiego, listów kompozytora, pisanych w formie gazety. Będzie to bezpośrednie nawiązanie do pobytu nastoletniego kompozytora na ziemi dobrzyńskiej. Koncerty stanowią okazję do poznania historycznych szczegółów, anegdot, ciekawostek z pobytu Fryderyka Chopina w Szafarni. Wstęp wolny.

 

Więcej informacji o wakacyjnych koncertach na stronie Szafarni.

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl