4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

WALENTYNKI? Tylko w mieście zakochanych! Jedziemy do Chełmna!

2 min read

Chełmno – miasto zakochanych po raz 17. gości największe w Polsce obchody Dnia Świętego Walentego. W programie tygodniowej (8-14 lutego) imprezy znalazły się wystawy, koncerty, gry i zabawy. Głównym punktem sobotnich (10 lutego) wydarzeń będzie koncert Patrycji Markowskiej. Zapraszamy także na walentynkowe wydarzenia, które proponują wojewódzkie instytucje kultury.

Walentynki Chełmińskie rozpoczęły się wczoraj (8 lutego) rekolekcjami dla narzeczonych, odbywającymi się w farze. W dzisiejszym (9 lutego) programie oprócz rekolekcji znajduje się VI Konkurs dla szkół gastronomicznych „Alchemia i Amory w Kuchni”, który odbędzie się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

 

Główne wydarzenia odbędą się w sobotę (10 lutego) na chełmińskim rynku. Już od godziny 9 będzie można oddać krew na rzecz pacjentów bydgoskiego Centrum Onkologii. Od godziny 14.30 zaplanowano warsztaty lukrowania pierników, happening „Zbudujmy serce”, rozstrzygnięcie konkursów na walentynkowy komiks i witrynę, gry i zabawy dla dzieci oraz koncerty zespołu The Chance i gwiazdy wieczoru Patrycji Markowskiej. W międzyczasie będzie można zwiedzać zabytki Chełmna, m.in. farę z relikwiami św. Walentego. Odbędą się również oprowadzanie kuratorskie po wystawie malarskiej „Spoglądając na piękno” Mariusza Kałdowskiego w Muzeum Ziemi Chełmińskiej i otwarcie ekspozycji „Chełmno – kościoły i inne zabytki” w kościele garnizonowym.

 

Niedziela (11 lutego) to odpust św. Walentego. Suma walentynkowa w farze z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się o godzinie 13. Poza tym tego dnia zaplanowane są otwarcie wystawy „Chełmno komiksem malowane”, warsztaty „komiksowe historie miłosne”, koncert Bydgoskiego Chóru Gospel i live set Ane.

 

W poniedziałek (12 lutego) goście Walentynek Chełmińskich obejrzą film „Generał” Bustera Keatona w kościele garnizonowym z muzyką na żywo Marcina Pukaluka. We wtorek (13 lutego) w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży wystąpią artyści z ukraińskiego Kaniova. Na zakończenie w Dzień Św. Walentego (14 lutego) odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, otwarcie wystawy z XIII Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury w farze oraz koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina.

 

Organizatorami wydarzenia są Chełmiński Dom Kultury, Urząd Miasta Chełmna i Parafia Wniebowzięcia NMP. Impreza odbywa się pod patronatem marszałka Piotra Całbeckiego i przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

 

Więcej informacji na stronach Urzędu Miasta Chełmna i Chełmińskiego Domu Kultury.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Fot. polskaniezwykla.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook